فارس

جلسه پرسش و پاسخ نماز شناسی در شهرستان اقلید برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیست و سوم دی ماه، جلسه پرسش و پاسخ نماز شناسی با حضور شیخ محسنی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان اقلید و دانش آموزان در محل مدرسه بنت الهدی صدر این شهرستان برگزار شد.

شیخ محسنی در جمع دانش آموزان با بیان این سوال که چرا نماز بخوانیم و اثر نماز چیست و همچنین چرا در نماز نباید کاهلی کرد گفت: نقش نماز در دین یاد همیشگی خداست، نماز باعث می‌شود انسان پایبند به اخلاق باشد و رعایت حال دیگران را بکند. همچنین شما می‌توانید آثار نماز خواندن را هم در زندگی شخصی، جامعه و هم در حالات روحی خود ببینید.

وی همچنین افزود: نماز را هم به جماعت و هم به فرادی می‌شود خواند؛ اما چرا تأکید می‌شود به جماعت بخوانیم؟ علتش این است که وقتی در کنار هم و با هم باشیم قدرتمان بیشتر و نماد نماز آشکار تر است. شیخ محسنی در جواب به این پرسش که “خواسته ما از نماز چیست”، گفت: برطرف شدن گرفتاری از جمله آثار خواندن نماز است. با به جا آوردن نماز، خدای متعال شما را در بر طرف کردن گرفتاری ها یاری می‌کند.

در این جلسه که با استقبال دانش آموزان همراه بود دبیر ستاد اقامه نماز این شهرستان گفت: دانش آموزان عزیز شیطان دشمن انسان است و از مهم ترین آثار نماز خواندن می‌توان به دور شدن شیطان از انسان اشاره کرد.

قابل ذکر است که برنامه های هفتگی نماز در مدارس شهرستان اقلید توسط ستاد اقامه نماز شهرستان اقلید برگزار می‌شود.

پرسش و پاسخ نماز شناسی فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا