اخبارخوزستان

همایش یک روزه آموزش احکام نماز بیماران در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خوزستان، روز سه شنبه ۸ اسفندماه، همایش یک روزه نماز، سلامت معنوی و آموزش احکام نماز بیماران به همت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.

این همایش با حضور مدیر و کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان، دکتر سرمست رئیس و حبیبی مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر معتمدی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، حجت الاسلام والمسلمین دریا باری، دکتر بیژن زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکتر اصغر قربانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد نمونه ستاد اقامه نمازکشور و قریب به ۲۵۰ نفر از کادر درمان بیمارستانهای شهرهای اهواز و سایر بیمارستانهای استان برگزار شد.

آموزش احکام نماز برای بیماران

دکتر اصغر قربانی سخنران همایش یک روزه نماز، سلامت معنوی و آموزش احکام نماز بیماران در خصوص احکام نماز خاص بیماران از جمله ((وضو، تیمم ، وضوء جبیره ای و تیمم نیابتی)) در شرایط مختلف و اضطراری بیماران به ایراد سخن پرداختند.

وی با روشهای جذاب و ابتکاری در فضایی کاملاً شاد و دوستانه به تشریح نحوه اقامه نماز با توجه به وضعیت های بیمار در حالتهای مختلف پرداخت.

همایش آموزش احکام نماز برای بیماران که به صورت تئوری و عملی و با کمک بیمارنماها و کلیپهای آموزشی همراه بود بسیار مورد استقبال حضار قرار گرفت در ادامه نیز دکتر قربانی با طرح پرسشهایی از حاضران خواست تا در این همایش به صورت فعال حضور داشته باشند و در پاسخ به جوابهای صحیح حضار با اهداء هدایا تقدیر به عمل آمد .

لازم به ذکر است با توجه به اینکه همایش دارای ابزار و وسایل ابتکاری بیمارستان بهارلو تهران برای تسهیل اداء فریضه نماز بیماران و همراهان آن ها بود، در نظر سنجی که صورت گرفت با رضایتمندی بسیار زیاد شرکت کنندگان همراه بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا