اخبار

سرمقاله مکتب نماز و غزه(بخش سوم) منتشر شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، «سرمقاله مکتب نماز و غزه»(بخش سوم) به قلم سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، منتشر شد.

متن «سرمقاله مکتب نماز و غزه»(بخش سوم و پایانی) به شرح ذیل است:

اقدامات دیگری هم در ارتباط با غزه باید انجام پذیرد که اهم آنها بدین قراراست:

الف؛ محاکمه جنایتکاران صهیونیست
یکی دیگر از رسال های دولت های مسلمان اقدامات بین المللی برای بازداشت و محاکمه عاملان کشتار ملت فلسطین به جرم ارتکاب جنایت جنگی است. اگر قاتلان بیش از بیست هزار زن و کودک و غیرنظامی در دادگاه محاکمه نشوند و عدالت اجرا نگردد، بر دامنه طغیانگری اسرائیل افزوده می شود و امنیت منطقه و امریکا و اروپا به خطر می افتد.

ب؛ بازسازی غزه
از اهم وظایف جامعه نمازگزار و اهل قبله مواسات و رسیدگی به امور جنگ زدگان و آسیب دیدگان غزه است.
کارنامه نتانیاهو از همه جنایتکاران تاریخ سیاه تر است. خرابی زیرساخت‌ها و خانه ها و مدارس و مراکز درمانی و آموزشی و معابد و مساجداز حد تصور فراتر رفته است. تشکیل صندوق تعاون و عمران غزه باید در اولویت قرار گیرد. رسیدگی به خانواده های شهدا و مجروحان و مفقودان از لوازم احیای این اقلیم اسلامی است. کشورهای ثروتمند عرب که در این برهه حمایتی از غزه نکرده اند، باید بار و مسئولیت باز سازی آنرا بر دوش بگیرند‌.

ج؛ اصلاح رویکرد گروههای جهادی جهان اسلام
از بین گروهای جهادی فقط پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام در لبنان و یمن و سوریه و عراق به فلسطین و حماس و جهاد اسلامی کمک می کنند. برخی از تکفیریهای افراطی در همین اوضاع به جای ضربه زدن به اسرائیل و کمک به دارالاسلام متاسفانه به مسلمین حمله می کنند و در امتداد سیاستهای استعمارگران به برادرکشی روی آورده اند و تبدیل به عمال اسرائیل شده اند.آنان باید هوشیار شوند و به خود آیند .اکنون وقت تجدیدنظر و انتخاب راه درست و دفع فتنه صهیونیستهاست.التزام به کلمه توحید و توحید کلمه کلید رستگاری است.

د؛ روشن کردن افکار عمومی
رسانه ها و شبکه های اجتماعی وابسته به استعمار در مسموم و منحرف کردن افکار ملتها ید طولایی دارند و حقایق را می بینند ولی وارونه بازگو می کنند. ۷۵ سال است که اسرائیلی‌ها با حمایت غرب فلسطین را درهم می کوبند و مردم را می کشند و خانه ها و مزارع مسلمین را ویران می کنند و برخلاف مصوبات سازمان ملل به جای آنان شهرک می سازند و مردم بی دفاع فلسطین را آواره می کنند.برخی از افراد اطلاع چندانی ندارند و از اشغالگران دفاع می کنند و جای ظالم و مظلوم را تغییر می دهند. یکی از وجوه جهاد تبیین روشنگری و نشر آگاهی به صورت حضوری و در فضای مجازی و با استفاده فناوری ارتباطات و اطلاعات و در محافل و جلسات است.

ه؛ خنثی کردن توظئه های استعماری
امریکا و اسرائیل در صدد نابود کردن حماس و جهاد اسلامی و تبعید مردم غزه به صحرای سینا و یا سپردن امور غزه به دست یک ژاندارم دست نشانده و استمرار یغماگری و تجاوز به اراضی اسلامی اند. این خواب آشفته هر گز تعبیر نمی شود. دولتهای اسلامی موظف اند از کیان فلسطین دفاع کنند و دست اسرائیل جانی را قطع کنند.امریکا و اسرائیل خواستار تشکیل ائتلاف هایی علیه انصارالله یمن شده اند . بحرین و یا هر دولت دیگر که تن به این ننگ بسپارد مورد عذاب الهی و خشم مردم واقع می شود.همدستی با شیطان بدون مکافات نمی ماند. حماس و جهاد اسلامی امروز سیف الاسلام اند و به منزله ذوالفقاری برای فتح خیبری دیگر بر سر صهیونیسم فرود آمده اند. کمک به نوسازی و تجهیز این دو جریان جهادی از اهم وظایف جامعه نمازگزار و اهل قبله اعم از شیعه و سنی بلکه از رسالتهای آزادگان و عدالت خواهان جهان است. فلسطین را فقط فلسطینیان باید اداره کنند و متصرفان و غاصبان اراضی مسلمین باید به کشورهای خود برگردند. اهتمام برای احقاق حق و ابطال باطل حائز اهمیت و اولویت است. امروز روز کمک به غزه و فلسطین است . پیامیر اعظم ( ص) فرموده اند: «مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ» و همچنین: ” منْ سَمِعَ رَجُلاً یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ”.

سیداحمد زرهانی

 

مطالب مرتبط:

سرمقاله مکتب نماز و غزه»(بخش اول)

سرمقاله مکتب نماز و غزه(بخش دوم)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا