اخبارحوزه ریاست

سرمقاله مکتب نماز و غزه(بخش اول) منتشر شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، «سرمقاله مکتب نماز و غزه»(بخش اول) به قلم سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، منتشر شد.

متن «سرمقاله مکتب نماز و غزه»(بخش اول) به شرح ذیل است:

جهان شاهد فاجعه‌ای وحشتناک است. اسرائیل با همدستی امریکا تاکنون بیست هزار زن و کودک و غیرنظامی را قتل عام کرده است. دل مردم دنیا از کشتار ملت فلسطین جریحه دار شده است. مردم در غزه نان و آب و دارو ندارند و در زیر آتش امریکا و اسرائیل مظلومانه جان می سپارند.

جو بایدن در جنایت تاریخ شریک جرم نخست وزیر روانی و سفاک اسرائیل است. برخی از سران اروپا با سفر به تلاویو مشارکت آشکار خود را در این نسل کشی اعلام کرده اند. آنان اخلاق و حقوق بشر را زیرپا گذاشته اند و ناقوس مرگ لیبرال دمکراسی را به صدا درآورده اند. جوبایدن و متحدانش با حمایت از نتا نیاهو و ارتش جنایتکار اسرائیل باطن موحش تمدن غرب را برملا کرده اند. وجدان انسانیت به درد آمده است.

میلیاردها انسان طالب آتش بس و پایان جنگ افروزی اند اما امریکا قطع نامه را وتو می کند و مجوز استمرار کشت و کشتار می دهد و محموله های بمب های سنگر شکن در اختیار صهیونیستها قرار می دهد. تراژدی هولناکی رخ داده است. جوبایدن یک تنه در برابر ملل پنج قاره ایستاده است. او با پشتیبانی از اسرائیل یک فرهنگ و تمدن و ملت را دارد می سوزاند.

بدون شک نام ننگین او به سیاهی در تاریخ ثبت می شود .سیاسیون و عقلای غرب حتی هابرماس هم خود را به کوری و وارونه نگری زده اند و حقایق را نمی بینند.اگر چه مردم مسلمان در همه جا بستوه آمده اند و فریاد می کشند ولی دولت مسلمان از ترس امریکا تحرک چندانی ندارند و از تمکن خود برای خاموش کردن جنگ بهره ای نمی گیرند.

سران دول اسلامی لابد در روز ده بار در نماز “اهدناالصراط المستقیم” می گویند و از خدا می خواهند به راه راست هدایت شوند ولی به بیراهه می روند. اقتضای حرکت در صراط مستقیم پاسخ دادن به فریاد استغاثه و بانگ یاللمسلمین مظلومان است.ولی آنان خاموش اند و حتی اجازه همدردی و تظاهرات هم به ملت خود نمی دهند.

امریکا هزاران تن بمب به اسرائیل اهداء می‌کند و شگفتا برخی از دولتمردان جهان اسلام مجوز یک راهپیمایی مسالمت آمیز هم برای مسلمین دردمند صادر نمی کنند! عجب نامعادله جانکاه و غیر منصفانه ای تحمیل شده است!

درس اقامه نماز ایستادن در برابر طغیان و ظلم است.کار فرعون وقتی در ستم کاری به نهایت می رسد خداوند به موسی می فرماید:” اذْهَبْ إِلَىٰ فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغَىٰ ” امروز فرعون عصر در فلسطین اشغالی طغیانگری و عصیان را از حد گذرانده و بی داد می کندولی افسوس که گرد وخاک خموشی و خفقان در فضای ذهن بعضی از سردمداران دنیای اسلام جولان می دهد و تنفس را مشکل می کند. راستی چه باید کرد؟

ادامه دارد…

سیداحمد زرهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا