آذربایجان غربی

گفتگو با دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خوی استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام مسلمی دبیر اقامه نماز و رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خوی در مصاحبه با روابط عمومی ستاد اقامه نماز در رابطه با عملکرد شهرستان خوی در حوزه نظارت و ارزیابی و فعالیت های نمازی شهرستان خوی گفت: با صدور احکام اعضای شورای اقامه نماز شهرستان توسط فرماندار جلسات شورا به صورت مستمر و منظم و با همکاری امام جمعه،فرماندار و شهردار و سایر مسئولین برگزار می‌شود و مصوبات آن پیگیری و‌ اجرایی می شود.

حجت الاسلام مسلمی در ادامه افزود: همکاری و هم افزایی خوبی در بین مجموعه های شهرستان از جمله امام جمعه،فرماندار و شهردار و سایر مسئولین در جهت اقامه نماز در ادارات و توسعه و ترویج فرهنگ و معارف نماز وجود دارد. طبق نامه رسمی فرمانداری مبنی بر بازدید از ادارات و نهادها در مورد وضعیت اقامه نمازهای جماعت و نمازخانه ها به صورت سرزده این کار انجام می گیرد و نقاط ضعف و قوت اقامه نماز ادارات به صورت مستقل به فرمانداری جهت رفع نقایص و تقویت نقاط قوت ارسال می‌گردد.

وی در ادامه بر آسیب های وارده به مساجد و نماز خانه ها بر اثر زلزله سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه چندین مورد زلزله شدید در سال ۱۴۰۱ در شهرستان رخ داد متاسفانه بسیاری از نمازخانه‌ها و مساجد شهری و روستایی دچار آسیب دیدگی و تخریب شدند و در همین راستا با عضویت ستاد اقامه نماز شهرستان کمیته ویژه شهرستانی تشکیل و با رایزنی های فراوان بودجه ای از طرف دولت و استاندار به امر بازسازی مساجد اختصاص یافت و به لطف خداوند متعال ۴۰ مورد از مساجد بازسازی و اقامه نماز و سایر برنامه های فرهنگی و مذهبی از سر گرفته شد.

وی گفت: متاسفانه با توجه به وسعت مناطق زلزله زده و تخریب زیادی از مساجد و نمازخانه ها همچنان تعداد کثیری از این مساجد نیازمند بازسازی بوده و حضور خیرین مسجد ساز و استفاده از این ظرفیت عظیم جهت از سر گیری فعالیت مساجد از جمله اقامه نمازهای جماعت از مسائل اولویت دار شهرستان می باشد.

مسلمی افزود: توانمندسازی مبلغین فعال در عرصه نماز از جمله برنامه های ستاد اقامه نماز می باشد که در آخرین برنامه در خدمت استاد ماندگاری با موضوع نشست بصیرتی طلایه داران ایمان و امید بودیم. و در آخر برنامه ریزی در جهت برگزاری منظم فصلی شورای اقامه نماز شهرستان از مهم ترین مواردی است که می توان به آن اشاره نمود که از اهمیت به سزایی در پیشبرد اهداف ستاد اقامه نماز می تواند داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا