اخبارالبرز

نشست های نمازشناسی ویژه دانش آموزان البرزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، نشست های نمازشناسی برای دانش آموزان البرزی در مقطع متوسطه اول و دوم مورخ هفتم اسفندماه در مدرسه تزکیه و مدرسه شاهدشهید آخوندی برگزار شد.

در این نشست ها با استفاده از اسلاید و سؤال و جواب مفهوم «پرش زمان» و این که چگونه باید عمر خود را در راه رسیدن به اهداف و موفقیت ها مدیریت کرد، وارد بحث شده و هر دانش آموز با عدد و ارقام به محاسبه نحوه بودجه بندی زمانی فعالیت های مختلف در گستره زندگی خود پرداخت.

بعد از هدایت آن ها به موضوع مدیریت زمان، با طرح این سؤال که برای رسیدن به موفقیت در زندگی به چه مهارت هایی نیاز هست، دانش آموزان به تهیه لیستی از مهارت های مختلف در حوزه جسمی، روانی و معنوی هدایت شدند.

در این نشست بعد از طرح این سؤال که برای رسیدن به موفقیت در زندگی به چه مهارت هایی نیاز هست، دانش آموزان در قالب گروه های ۵نفره و انتخاب اسم برای گروه خود، کار گروهی را مشق کردند.

در نهایت با جمع بندی نتایج فعالیت گروه ها لیستی از مهارت های مختلف از جمله مهارت های روانشناختی، معنوی- عبادی و … با کمک خود دانش آموزان تهیه شد که از حضور یکی از والدین در جلسه برای انتقال تجارب در این زمینه نیز استفاده شد. در نهایت با توضیح «توکل» و آموزش وضو و نماز جلسه به پایان رسید.

در مدرسه شاهدشهید آخوندی با طرح این موضوع که برای رسیدن به موفقیت در زندگی به چه مهارت هایی نیاز داریم به این نکته پرداختیم که برای رسیدن به هر مهارتی از جمله آموزش، یادگیری و تکرار و مهارت نیاز است.

بعد از مقدمه، دانش آموزان به ۱۰گروه ۵ نفره تقسیم شده و هر گروه لیستی از مهارت های مورد نیاز برای موفقیت و پیشرفت تهیه و سخنگوی گروه در جمع قرائت کرد.

از این فرصت برای برجسته کردن مهارت های معنوی و عبادی همچون شکرگزاری از خداوند در قالب عبادت و نماز استفاده و به برخی از شبهات در این مورد پاسخ داده شد.

و در پایان اجرای بازی «پر کردن لیوان» با استفاده از دست و در مرحله بعد بدون استفاده از دست با هدف آشنایی عملی با وجود نعمت دست و تفکر در مورد اهمیت آن و اهمیت نعمت های خدادادی و «مهارت شکرگزاری» در قالب انجام عبادتی همچون نماز صورت گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا