اخبارکاشان

نشست دانش آموزی نماز در مدرسه غیر دولتی ملاصدرا کاشان برگزار شد

این نشست دانش آموزی نماز با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه و سرپرست ستاد اقامه نماز شهرستان کاشان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز شهرستان کاشان ، نشست دانش آموزی نماز در راستای ترویج فرهنگ نماز در تاریخ بیست و هشتم فروردین ماه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان حجت الاسلام حسینی و سرپرست ستاد اقامه نماز حجت الاسلام تواضعی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام حسینی با حضور در مدرسه ابتدایی پسرانه ملا صدرا در جمع دانش آموزان اظهار داشت: طبق دستور مقام معظم رهبری برای ارتباط با نوجوانان و جوانان و برای اجرای این دستور هر روز به مدارس می روم و محور بحث هم در مدارس قران می باشد.

وی در ادامه به شرح آیات قران پرداخت و آیه ۳۶ سوره نساء را توضیح داد و گفت: خداوند در ایه ۳۶ سوره نساء چند دستور به ما داده است از جمله  « وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا…. وَالْجَارِ ذِی الْقُرْبَىٰ وَالْجَارِ الْجُنُبِ وَالصَّاحِبِ بِالْجَنْبِ » به پدر و مادر خود احسان کنید ، در دستور دوم به همسایه نزدیک و همسایه دور سفارش نموده است . و در دستور بعدی به دوستِ همنشین ، مثل همکلاسی توصیه نموده است .

وی در توضیح « وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا   به پدر و مادر خود نیکی کنید » گفت: طبق احادیث ما دو گونه پدر و مادر داریم ، اول پدر و مادر جسمانی که ما را به دنیا آورده اند و خیلی به گردن ما حق دارند و دومین والدین ، پدر و مادر معنوی ما می باشند ، که پیامبر ص و علی ع هستند. این ها دین را به ما یاد می دهند . ما نسبت به این پدر و مادر وظیفه داریم ، یک وظیفه این است که هر روز برای انها هدیه ای بفرستیم . تلاوت قران و یا ذکر صلوات بهترین هدیه روزانه ما به انها می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا