اخبارکاشان

نشست دانش آموزی نماز در مدرسه غیر دولتی ملاصدرا یک کاشان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز شهرستان کاشان ، نشست دانش آموزی نماز در راستای ترویج فرهنگ نماز در تاریخ چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه با حضور حجت الاسلام حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و حجت الاسلام تواضعی سرپرست ستاد اقامه نماز کاشان برگزار شد

حجت الاسلام حسینی با حضور در مدرسه ملاصدرا یک در جمع دانش آموزان اظهار داشت: بهشت جایگاه اطاعت کنندگان دستورات خداوند متعال است. اسلام برای پدر و مادر احترام ویژه قائل است . یک نگاه محبت آمیز به چهره انان باعث می شود که خداوند ، ثواب یک حج را برای شما بنویسد . اگر بی احترامی هم بکنید ، نماز شما قبول نمی شود . بچه های مودب ، حتی موقع انجام تکالیف ، با اجازه پدر و مادر پای خود را دراز می کنند . امام علی علیه السلام در حدیثی می فرمایند ، برای احترام به پدر و مادر و معلم از جای خود بلند شو .

حجت الاسلام تواضعی در جمع مدیر و معلمان مدرسه ملاصدرا یک بیان داشت: الگو بودن مدیران و معلمان در نماز امر مهمی است. کادر مدارس ﻧﻘﺶ اﺳﺎﺳﻰ در ﭼﮕﻮﻧﮕﻰ اﻗﺎمه ﻧﻤﺎز دارﻧﺪ. ﻣﺪﻳﺮان و معلمان ﺑﺎ ﺣﻀﻮر ﻓﻌﺎل و ﺑﻪ ﻣﻮﻗﻊ و ﺑﺎ رﻓﺘﺎر و اﻋﻤﺎل و ﺑﺎ زﺑﺎن ﺧﻮد ﻣﻰﺗﻮاﻧﻨﺪ دﻋﻮت ﻛﻨﻨﺪه دانش اموزان از این سن ﺑﻪ ﻧﻤﺎز ﺑﺎﺷﻨﺪ. اقامه ﻧﻤﺎز در مدارس ﺑﺎﻋﺚ ارﺗﻘﺎی ﻣﻌﻨﻮﻳﺖ در ﺑﻴﻦ ﻛﺎرﻛﻨﺎن و در ﻧﺘﻴﺠﻪ ﻛﺎﺳﺘﻪ ﺷﺪن از آﺳﻴﺐ ﻫﺎی ﻓﺮدی و اﺟﺘﻤﺎﻋﻰ و ارﺗﻘﺎی ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻛﺎر و ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻛﺎر هم می شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا