اخبارقم

پیش اجلاس نماز دانش آموزی در قم برگزار شد

در پیش اجلاس دانش آموزی نماز قم، ابعاد مختلف برگزاری نماز جماعت در مدارس، از دیدگاه دانش آموزان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، پیش اجلاس دانش آموزی هشتمین اجلاس استانی نماز، صبح پنجشنبه، بیست و سوم آذرماه، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز، مدیران و معاونین سطوح مختلف آموزش و پرورش در خانه معلم برگزار شد.

حجت السلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه ضمن تاکید بر استمرار این قبیل برنامه ها با حضور گسترده دانش آموزان گفت: هدف از برگزاری این پیش اجلاس احصاء کاستی های موجود در نماز مدارس از نگاه دانش آموزان است.

در ادامه دانش آموزان به تشریح کاستی ها و آسیب های موجود در مدارس و در بین دیگر دانش آموزان در عدم توفیق حضور در نماز جماعت مدرسه پرداختند.

عدم اهتمام کافی در کتاب های درسی به امر نماز، عدم برگزاری زنگ نماز در برخی مدارس و همزمانی برخی برنامه ها با زنگ نماز، نیاز به بالا بردن معلومات دانش آموزان در خصوص چرایی نماز، عدم اهتمام کافی مدیران و معلمین در برگزاری و حضور در نماز جماعت مدرسه، شرایط نامناسب بعضی وضوخانه ها، شیوه دعوت به نماز نامناسب برخی از حاضرین در مدارس و عدم تخصیص اعتبارات لازم برای اقامه نماز جماعت و دیگر امور فرهنگی از جمله کاستی های مطرح شده توسط دانش آموزان در پیش اجلاس دانش آموزی هشتمین اجلاس استانی نماز قم بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن محمودی استاد مرکز تخصصی نماز نیز در این جلسه به احصاء کاستی های مطرح شده توسط دانش آموزان پرداخت و گفت: عمده دغدغه های مطرح شده توسط دانش آموزان، اهتمام مدیران در برگزاری و رعایت زمان زنگ نماز و عدم تداخل با دیگر برنامه ها است.

امضا عهدنامه تلاش در ترویج فرهنگ اقامه نماز، تجلیل از فرهنگیان برتر در حوزه اقامه نماز و تجلیل از دانش آموزان صاحب نظر در این پیش اجلاس از جمله برنامه های پیش اجلاس دانش آموزی هشتمین اجلاس استانی نماز قم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا