آذربایجان غربیاخبار

نشست دانش آموزی نماز در دبیرستان شهید مطهری شهرستان ماکو برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، نشست دانش‌آموزی نماز در دبیرستان شهید مطهری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عسگری اقدم به عنوان مدرس و دبیر اقامه نماز شهرستان ماکو در تاریخ پنجم اسفند ماه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عسگری اقدم که در این طرح آموزشی با عنوان نشست‌های دانش‌آموزی حضور یافته بود، به سوالات و شبهات دانش‌آموزان در مورد مسائل دینی و اخلاقی پاسخ داد و نکات مهمی را به آنها یادآور شد.

وی با تاکید بر اهمیت نماز و صبر در زندگی اسلامی، گفت: نماز و صبر دو بالی هستند که انسان را به سوی خدا می‌برند و از او در برابر مشکلات و سختی‌های زندگی یاری می‌طلبند. اگر می‌خواهید مشکلات زندگی شما کاهش یابد و خداوند به شما رحم کند، به دو بال کنار هم باید تکیه کنید.

وی افزود: از نماز غافل نشوید و سعی کنید به نماز خود اهمیت بدهید و آن را با خشوع و ادب انجام دهید. اگر در زندگی به مشکلی برخوردید، تکیه‌گاه و توجه شما به نماز و صبر باشد. نماز شما را به خدا نزدیک می‌کند و صبر شما را از خدا می‌خواهد.

نشست دانش آموزی نماز در دبیرستان شهید مطهری شهرستان ماکو برگزار شد

وی با اشاره به آیات و روایات متعددی که نماز را برترین تضمین برای سلامتی جامعه و بهترین روش برای پالایش و تقویت معنویت دانست، گفت: نماز می‌تواند جامعه اسلامی را از شر تهدیدات، توطئه‌های دشمن در جنگ نرم و رفع آسیب‌های اجتماعی نجات دهد. نماز می‌تواند انسان را از گناهان و خطاها پاک کند و او را به سمت خیر و برکت هدایت کند. نماز می‌تواند انسان را با خداوند متعال مربوط کند و او را از تنهایی و اضطراب رها کند. نماز می‌تواند انسان را با خودش آشتی دهد و او را از خشم و حسادت پاک کند. نماز می‌تواند انسان را با مردم مهربان کند و او را از تعصب و تفرقه دور کند. نماز می‌تواند انسان را با طبیعت آرام کند و او را از بیماری‌ها و آلام شفا دهد.

در پایان جلسه محمدی دبیر ستاد اقامه نماز از دانش‌آموزان تست قرائت نماز گرفت و به تعدادی از دانش‌آموزان جوایزی اهدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا