اخبارگیلان

اجلاس دانش آموزی نماز در گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز گیلان، اجلاس دانش آموزی نماز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر ستاد اقامه نماز گیلان و جمعی از دانش آموزان و فرهنگیان رشت در روز ۲۵ اسفند ماه در تالار شهر رشت برگزار شد.

محمد فائزی مدیر کل آموزش و پرورش گیلان در اجلاس سراسری نماز دانش آموزی با تأکید بر لزوم بسیج همگانی در برپایی نماز اظهار داشت: معلمان و مربیان نقش سازنده ای در رونق نمازخانه ها و جذب دانش آموزان در اقامه نماز جماعت دارند و چه بسا دانش آموزان بتوانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ نماز در میان خانواده ها ایفا کنند.

وی افزود: انقلاب ما با هویت اسلامی عجین شده و شایسته است فرهنگ نماز به عنوان یکی از مظاهر دین مبین اسلام در جامعه و مدارس اقامه شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به تقدیر ۵۰۰ فرهنگی و ۵۰۰ دانش آموز پیشتاز در اقامه نماز خاطرنشان کرد: ضروری است تجربه های برتر در جذب مخاطب جوان برای اقامه نماز ثبت و به اشتراک گذاشته شود.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان نیز در این برنامه با اشاره به تجلیل از هزار فعال نماز در مدارس استان، گفت: با آموزش نماز و مسائل دینی از سنین پایین از سوی خانواده به کودکان و نوجوانان، این امور در ذهنشان نهادینه و تربیت اسلامی در جامعه ترویج می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین ابوطالب حجازی افزود:  آموزش و پرورش تاثیر شگرفی در طی کردن پله‌های ترقی دانش آموزان بر عهده دارد و باید از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان بیش از پیش استفاده شود.

در پایان این مراسم از دانش اموزان فعالان در عرصه نماز تقدیر و تجلیل شد. اجلاس دانش آموزی نماز رشتاجلاس دانش آموزی نماز رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا