اخبارایلام

دوره آموزشی نمازشناسی ویژه فرمانداران استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، دوره آموزشی نمازشناسی ویژه فرمانداران با حضور فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در روز شنبه بیست و سوم دی‌ماه در محل سالن اجتماعات استانداری ایلام برگزار شد.

رضایتی در ابتدای دوره آموزشی نماز ویژه فرمانداران، به بررسی دلایل و آسیب‌های دوری کارکنان از نماز پرداخت و گفت: آسیب‌شناسی معرفتی نماز در محیط سازمانی و اداری سهم قابل ارجی در برنامه‌ریزی و فرهنگ سازی نماز در جامعه، علی الخصوص ادارات دارد. یک فرد به دلایل متعددی از نماز دور می‌شود از جمله تردید در اصول دین، تردید در برخی آموزه‌های اعتقادی، شبهات اعتقادی نسبت به نماز، بی اطلاعی از اهمیت نماز و بی اطلاعی از پیامدهای ترک نماز. هرکدام از این مسائل دارای شاخصه‌ها و فاکتورهایی هستند که باید ریز به ریز مورد بررسی قرار گرفته و با آسیب‌شناسی مناسب و برخورد درست، رفع شود.

وی افزود: ما اگر میخواهیم جامعه متعالی، نظام اداری سالم و سازمان متعالی و سالمی داشته باشیم لاجرم باید بر ابعاد گسترده اقامه نماز در سازمان‌ها بپردازیم. برگزاری نماز در سازمان‌ها، موجبات رشد فرهنگی و غنای معنوی را فراهم می‌کند که با هیچ بخش‌نامه و دستورالعملی قابل دستیابی نیست. تسهیل ارتباطات موثر، جلوگیری از رفتارهای سیاسی، ارتقای فرهنگ سازمانی، پیشگیری از تعارض و کمک به حل آن، تقویت رفتارهای شهروندی سازمان و ارتقای معنویت در سازمان‌ها از جمله اثرات اقامه نماز در ادارات و سازمان‌ها در کنار ارباب رجوع می‌باشد. همچنین اقامه نماز، موجبات افزایش وجدان کاری و تعهد سازمانی را فراهم آورده و در نهایت منجر به ارتقاء بهره وری در سازمان می شود.

رضایتی در پایان دوره آموزشی نمازشناسی ویژه فرمانداران بر تشکیل کارگروه نظارت بر اماکن اقامه نماز راه‌های مواصلاتی و شورای اقامه نماز شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: استان ایلام از ظرفیت عظیم عبور زائرین کربلای معلی برخوردار است و این ترددها در ایام اربعین حسینی به اوج خود می‌رسد. مسافرین این استان اکثراً مسافرین مذهبی می‌باشند و حضور این عزیزان، مستلزم وجود امکانات و زیرساخت‌های مذهبی در محورهای مواصلاتی است. از این رو باید تمامی فرمانداران نسبت به بازدید از راه‌های مواصلاتی اقدام نموده و امکانات مورد نیاز جهت اقامه نماز در نمازخانه‌ها، مساجد و سایر اماکن اقامه نماز در راه‌های مواصلاتی را تأمین کند.

    دوره آموزشی نمازشناسی ویژه فرمانداران استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا