اخبارچهارمحال و بختیاری

برگزاری مسابقه مطالعاتی نماز و عبادت حضرت زینب کبری (س) در چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهار محال و بختیاری، ستاد اقامه نماز با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی استان، مسابقه مطالعاتی نماز و عبادت حضرت زینب کبری (س) به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری (س) برگزار می کند.

حجت الاسلام و المسلمین مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن اشاره به موضوع نماز مسابقه گفت: حضرت زینب (س) نیز از عاشقان عبادت و شب زنده داران عاشق بود، و هیچ مصیبتی او را از عبادت باز نداشت و از امام سجاد (ع) نقل شده است: عمه‌ام زینب در مسیر اسارت از کوفه به شام همه فرایض و نوافل خود را به جای می‌آورد و غفلت نداشت. فقط در یکی از منازل به خاطر شدت ضعف و گرسنگی، نشسته نماز خواند که بعد معلوم شد، سه روز است غذا میل نکرده است، زیرا به هر اسیر، شبانه روز، یک گرده نان می‌دادند و عمه‌ام سهمیه خود را بیشتر اوقات به بچه‌ها می‌داد.

وی افزود: هرگاه انسان به دقت به حالات آن حضرت نگاه کند و توجه و انقطاع او را به خداوند متعال ببیند، یقین مى‏کند که آن حضرت از همان زنان پارسایى است که تمام حرکات و سکنات خود را وقف خداوند متعال نموده‏ است و از همین رهگذر به جایگاه رفیع و درجات بلندى از کمال رسیده است، تا آن جا که ملقب به عابده شده است.

حجت اسلام کریمی ابراز کرد: ستاد اقامه نماز استان با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی استان، به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری (س) مسابقه مطالعاتی نماز و عبادت حضرت زینب کبری(س) برگزار می کند.

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری ابراز کرد: علاقه مندان می توانند ضمن مطالعه متن مسابقه پاسخ سوالات را در قالب یک عدد ۱۰ رقمی به سامانه (۱۰۰۰۰۱۷) پیامک نمایند.

حجت الاسلام کریمی در پایان خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ارسال پاسخ نامه (۱۴۰۲/۹/۵) می باشد و به برگزیدگان مسابقه کارت هدیه یک میلیون ریالی اهدا می گردد.

جهت مطالعه محتوا و سوالات مسابقه اینجا را کلید کنید.

برگزاری مسابقه مطالعاتی نماز و عبادت حضرت زینب کبری (س) در چهارمحال و بختیاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا