اخبارخراسان رضوی

دوره تربیت مدرس نماز در مشهد آغاز شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با هدف تأمین نیروهای توانمند در حوزه گفتمان ها و جلسات آموزشی دوره تخصصی معراج با همکاری حوزه علمیه خراسان در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، بیست و دوم و بیست و سوم آذرماه در هتل نماز برگزار شد.

این دوره با تشکیل دو کلاس برادران و خواهران با همکاری حوزه علمیه خراسان با هدف تأمین نیروهای توانمند در حوزه گفتمان ها و جلسات آموزشی نماز بخصوص برای نسل نو تشکیل شد.

در این کارگاه آموزشی با حضور اساتید مرکز تخصصی قم و مشهد برگزار می شود و مباحث تخصصی در حوزه نماز در آیات قرآن و روایات، شیوه های دعوت به نماز، نماز و خانواده، نماز و مدیریت دینی و نماز در ادیان، اسرار وآثار نماز، اهمیت و جایگاه نماز تدریس می گردد.

طلاب حاضر در کلاس ها در طی این دوره آموزشی که مدت سه ماه و در هفته ۸ ساعت شرکت خواهند داشت، جهت افزایش مهارت در قالب کارورزی ها در طی دوره با ارائه برنامه عملی درسی در کلاس ها و اعزام به گفتمان های مراکز علمی و آموزشی آزموده خواهند شد.

در ابتدای این دوره آموزشی کارشناس آموزش ستاد اقامه نماز استان نسبت به اهداف، ضوابط و فعالیت های عملی و نحوه اعزام طلاب به گفتمان های دینی با محوریت نماز توضیحاتی ارائه کرد سپس اولین جلسات این دوره با حضور استاد حجت الاسلام و المسلمین وحیدی با مبحث نماز در آیات قرآن برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا