اخبارقم

چهارمین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه های استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، چهارمین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارت و دانشگاه های استان در سال جاری، در آستانه میلاد امیر مومنان امام علی(ع) صبح چهارشنبه، چهارم بهمن ماه به میزبانی اداره کل گمرکات برگزار شد.

چهارمین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه های استان قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این نشست ضمن تبریک سالروز میلاد امیرمومنان علی(ع)، به بیان جایگاه نماز در سیره اولین امام شیعیان پرداخت و گفت: امام علی(ع) نماز را به چشمه آب گرمی تشبیه فرمود که بر در خانه انسان باشد و او هر شبانه روز پنج مرتبه خود را در آن شستشو دهد که بی شک آلودگی در بدنش باقی نخواهد ماند.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه به ذکر واعلَم أنَّ کلَّ شَی ءٍ مِن عَمَلِک تَبَعٌ لِصَلاتِک از نهج البلاغه اشاره کرد و گفت: بدان که تمام اعمالت، تابع نمازت خواهند بود و هرگامی که در راستای ترویج نماز برداشته شود بدون اجر نخواهد ماند.

وی در ادامه به تعبیر مقام معظم رهبری در پیام به سی امین اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نماز طی پیامی به این اجلاس، نماز را همچون روح در بدن و هوا برای ادامه حیات بشر عنوان کرده اند و این امر نشان از جایگاه والای نماز در زندگی انسان است.

چهارمین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه های استان قم برگزار شد

اسفندیار دریکوندی مدیرکل گمرکات استان نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم، خدمت به نماز را خدمت به خالق عنوان کرد و گفت: جایگاه دبیران اقامه نماز در دستگاه ها جایگاهی معنوی است که می بایست قدردان آن باشید و بدون وقفه در این سنگر تلاش کنید و مروج فرهنگ اقامه نماز باشید.

در ادامه به اقدامات این اداره کل در حوزه اقامه نماز پرداخت و گفت: با توجه به حضور شبانه‌روزی برخی رانندگان در دستگاه، نمازخانه ویژه رانندگان در سال های گذشته احداث و تجهیز شد تا بستر اقامه نماز آنان فراهم باشد و این امر رضایت و استقبال تعداد بالایی از رانندگان را به همراه داشت.

چهارمین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه های استان قم برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین مجید شریفی کارشناس ستاد اقامه نماز استان نیز در این نشست به تشریح انتظارات این ستاد از دبیران پرداخت و گفت: ارتباط مستمر دبیران با ستاد موجب سهولت در پیگیری امور خواهد بود.

وی در ادامه بر لزوم اهتمام مضاعف در بارگذاری مستندات در سامانه سجاده تاکید کرد و گفت: با توجه به نزدیکی به روزهای پایانی سال و حجم بالای کاری دستگاه ها، بارگذاری مستندات نباید به روزهای پایانی موکول شود تا ضمن بررسی و اصلاح مستندات قبل از پایان بازه زمانی مشخص، مستندات جامعی در سامانه بارگذاری شوند تا حقی از دستگاهی تضییع نشود.

همچنین در ادامه دستگاه های برتر در حوزه اقامه نماز در سال ۱۴۰۱ طی حکمی از جانب استاندار و معاون استاندار مورد تقدیر قرار گرفتند.

برگزاری انتخابات نمایندگان دبیران اقامه نماز دستگاه ها در ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۲ از دیگر برنامه های چهارمین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه های قم بود که حجج اسلام سیدمهدی حسینی بقاء و عباسعلی باباگلزاده به عنوان منتخبین دبیران معرفی شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا