اخبارگلستان

کارگاه آموزشی و توانمندسازی نماز ویژه مدیران و معاونین پرورشی مدارس غیر دولتی استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، کارگاه آموزشی و توانمندسازی نماز ویژه مدیران و معاونین پرورشی مدارس غیر دولتی و هیات امنایی شرق و غرب استان با همکاری معاونت مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش گلستان در روز سه شنبه دوم اسفند ماه، در شهرستان گنبد گنبد کاووس و گرگان برگزار شد.

در این دوره حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا از اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد به ارائه مباحث دروس مربوطه برای شرکت کنندگان در دوره پرداخت.

حجت الاسلام سبحانی نیا گفت: ترویج گفتمان دینی در جامعه با محوریت موضوع نماز یک ضرورت است. خانه و مدرسه اصلی‌ترین مراکزی هستند که خمیر مایه اخلاقیات فرزندان جامعه در آن شکل می‌گیرد لذا والدین باید قبل از فراخواندن کودکان به اقامه نماز و ادای فرایض دینی، خود به آنها عمل کنند و معلمان هم باید با استفاده از نقش محوری که در ذهن و روان دانش‌آموزان دارند برای ترغیب آنها به اقامه نماز از هیچ کوششی دریغ نکنند.

استاد مرکز تخصصی نماز افزود: یکی دیگر از مسائلی که در ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس تأثیرگذار است، زیباسازی و تجهیز نمازخانه‌های مدارس، محیط‌های آموزشی و ادارات است.

این دوره در دو روز مجزا در شهرستانهای گرگان و گنبدکاووس برگزار شد.

کارگاه آموزشی و توانمندسازی نماز ویژه مدیران و معاونین پرورشی مدارس غیر دولتی

کارگاه آموزشی و توانمندسازی نماز ویژه مدیران و معاونین پرورشی مدارس غیر دولتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا