اخبارتهران

دوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز در تهران برگزار شد

مرحله پایانی دوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، مرحله پایانی دوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهران با حضور هفتاد نفر از مربیان، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، منصور سرگزی معاون فرهنگ و پژوهش و با تدریس استاد ولیخانی مدیر مرکز تخصصی نماز قم در تاریخ پانزدهم مهر در سالن همایش ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدا استاد ولیخانی در ارتباط با ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان مواردی را مطرح کرد.

وی با اشاره به اهمیت دادن نماز اول وقت گفت: بایستی کودکان را از همان ابتدا خردسالی با مفهوم نماز آشنا کرد، کودکان را با مسجد آشنا کرد تا در بزرگسالی دچار چالشهای هویتی و فکری نشوند.

در ادامه قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این همایش و با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های تکمیلی گفت: قبل از انقلاب اسلامی به ندرت زن با سوادی که توانایی حضور در مباحث را داشته باشد وجود داشت،  ولی امروز به برکت وجود انقلاب اسلامی هزاران زن با سواد نه تنها در شهرها و حوزه های علمیه، بلکه در سطح شهرستان های نه چندان بزرگ با قابلیت شرکت در مباحث و تدریس حضور دارند.

زرهانی گفت: شما مربیان مهدویت ابتدا دوره های آموزشی مهدویت را گذرانده و الان هم دوره های مقدماتی معارف نماز را پشت سر گذاشتید و پیشنهاد من این است که با کمک معاونت فرهنگی، یک دوره آموزشی تفسیر نیز برای شما عزیزان پیش بینی و برگزار شود.

وی در پاسخ به ایراد یکی از مربیان حاضر در جلسه مبنی بر مشکلات متعدد مربیان جهت حضور در مدارس گفت: در این خصوص نیاز هست که تفاهم نامه هایی با وزارت آموزش و پرورش منعقد شود، البته همکاران ما در معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش در این رابطه گام های موثری انجام داده اند و حضور شما مربیان در مدارس در مقایسه با گذشته بسیار تسهیل شده است.

مرحله پایانی دوره آموزشی مهدویت شهر تهرانمرحله پایانی دوره آموزشی مهدویت شهر تهرانمرحله پایانی دوره آموزشی مهدویت شهر تهرانمرحله پایانی دوره آموزشی مهدویت شهر تهرانمرحله پایانی دوره آموزشی مهدویت شهر تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا