چهار محال و بختیاری

دوره آموزشی نماز ویژه مربیان کانون های فرهنگی هنری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، دوره آموزشی نماز ویژه مربیان و مسئولان کانون های فرهنگی و هنری شهرک دشتی در شهرستان سامان با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان در روز سه شنبه بیست و سوم اسفندماه به مدت دوساعت برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی ضمن بیان رویکرد اقامه نماز در استان، نشست تخصصی نماز را با موضوع آشنایی با معارف نماز آغاز کرد و گفت: نماز نمودار کامل توحید و یگانه پرستی است، زیرا نماز با تسبیح و تنزیه ذات حق تعالی شروع می‌شود و به آن ختم می‌گردد.

وی در ادامه با اشاره به شیوه های دعوت به نماز بیان کرد: یکی از راه های دعوت به نماز آن است که افراد را به مطالعه کتاب های مفید درباره نماز، نوشتن انشا، مقاله و خاطره درباره نماز، در قالب مسابقه و مانند آن، وادار کنیم.

کریمی افزود: دعوت گاهی باید با مهمانی باشد، گاهی با نامه، گاهی با هنر، گاهی در مکان خاصی، گاهی در زمان خاصی، گاهی با اسلوب خاصی و گاهی با قدرت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ادامه داد و گفت: تبلیغ و دعوت یک هنر است که اگر با انبوه تجربه ها، اطلاعات، ابراز ها و سشیوه ها همراه باشد، کارآیی بیشتری خواهد داشت و گاهی اگر از شیوه و ابراز درستی استفاده نشود، ممکن است اثر معکوس داشته باشد.

کریمی در پایان اظهار کرد: هرکاری نیاز به علم مخصوص دارد و دعوت به حق نیز این گونه است و دعوت کننده باید در جامعه،خوش سابقه و بدون حاشیه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا