اخبارمرکزی

دوره آموزشی آداب و احکام نماز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، دوره آموزشی آداب، احکام و اسرار نماز ویژه کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روز شنبه شانزدهم دی ماه با تدریس محمد باقری مدرس بومی استان با هدف گسترش فرهنگ اقامه نماز، در محل سالن دفتر مدیر کل برگزار شد.

در این دوره باقری مدرس بومی استان مرکزی، با اشاره به اهمیت نماز در جامعه و خانواده بیان کرد: نقش نماز در هدایت خانواده ها و در راستای ترویج ارزش های اسلامی و احترام به دیگران بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: برنامه، تلاش و هدف سه ضلع مهم و موثر برای پیشرفت جامعه در هر زمینه می باشد.

باقری با بیان اینکه ۲۳ سال پیش کلمه «خودزشت پنداری» مطرح شده است، افزود: «خود زشت پنداری» یک نوع فرهنگ است و این امر نشان از هدف و برنامه ریزی دشمنان اسلام، برای کشورهای مسلمان است، تا با تغییر ذهن افراد به دور شدن آنها از امر مهم نماز کمک کند.

مدرس بومی استان مرکزی ادامه داد: امروز سه گروه، کودک در حوزه رفتار نماز، نوجوان در حوزه مفهوم نماز، جوان و بزرگسالان در حوزه بینش نماز، جامعه هدف و مخاطب ما می باشند، این در حالی است که باید به عنوان یک مربی خوب با تربیت درست، فرزندانی شایسته پرورش دهیم تا انسانیت را به خوبی درک کنند و بتوانیم در جهت اهداف ترویج نماز گام برداریم.

وی یادآور شد: ترویج فرهنگ نماز باید گام به گام و به تدریج افزایش یابد و در جامعه نهادینه شود، ما می توانیم با تربیت صحیح فرزندان صالح در این خصوص به موفقیت برسیم.

دوره آموزشی آداب و احکام نماز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا