اخبارخراسان جنوبی

دوره آموزشی آداب و اسرار نماز ویژه خانواده کارکنان ارتش در بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، در روز بیست و چهارم دیماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان، دوره آموزشی آداب و اسرار و ماهیت نماز و رابطه آن با رفتار افراد در خانواده ها و اهتمام ورزی به نماز اول وقت و نقش پدر و مادرها در تربیت دینی فرزندان و تشویق فرزندان به نماز و مسجد ویژه خانواده کارکنان ارتش در محل تالار میلاد بیرجند برگزار شد.

در این دوره آموزشی کمیلی گفت: خانواده ها پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت فرزندان است و در تعیین سبک زندگی اسلامی آینده آنها نقش بزرگی برعهده دارد.

وی افزود: نماز استوانه دین و معیار پذیرش عبادت ها و کارهای مذهبی است که اگر با رعایت شرایط انجام شود آثار و برکات فراوانی در سطوح مختلف زندگی به همراه خواهد داشت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: والدین وظیفه دارند فرزندان خود را به انجام فرایض الهی و نماز اول وقت سوق دهند و با توجه به آیاتی از قرآن کریم و روایات اهل بیت (ع)به اهمیت نماز و آثار و برکات آن در زندگی و ترک نماز و پیامدهای آن مطالبی مبوسطی ارائه کرد .

کمیلی گفت: دین به صورت عام و نقش نماز به شکل خاص، مهمترین عامل رساندن ما به سعادت حقیقی و دوری از گناه است، نماز به ما آرامش درونی می دهد و تاثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

دوره آموزشی آداب و اسرار نماز ویژه خانواده کارکنان ارتش در بیرجند برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا