اخبارایلام

دوره‌های آموزش نماز ویژه محلات در ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، دوره‌های آموزش نماز ویژه محلات با حضور روحانیون در مسجد و دیدار با جوانان و نوجوانان استان پیگیری می شود.

حجت الاسلام و المسلمین  فاضلی روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در جلسه آموزش نماز ویژه نوجوانان شهرستان چوار با بیان اینکه زنده بودن محله به برگزاری نماز جماعت در مسجد محلات است، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد می‌توانند نقش مهم در ردیابی و پاسخگویی به شبهات دینی در فضای مجازی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر در مسجد محله‌ای نماز جماعت شکل نگیرد، باید گفت که فضای آن محله مرده است، ابراز کرد: زنده بودن محله به برگزاری نماز جماعت در مسجد محلات است.

فاضلی در ادامه با تاکید بر اینکه در مساجد باید یک جریان استعدادیابی در دل محله انجام شود، گفت: ما باید با تبلیغات و برنامه‌ریزی صحیح به دنبال جوانان برویم و استعدادها را پیدا کنیم، برخی از جوانان نمی‌توانند استعداد خودشان را ظهور و بروز دهند و ما باید زمینه شکوفایی استعدادهای آنان را فراهم کرد.

وی گفت:  همچنین جوانانی که در سطح محله  آسیب پذیرند را باید در سایه برگزاری  نماز جماعت در مسجد پیدا کنیم، بسیاری از جوانان ممکن است در معرض آسیب باشند، مسجد باید بتواند کانون حل مسأله جوانان آسیب پذیر باشد و همه این موارد تحت لوای تشکیل گروه های جهادی در مساجد می‌تواند منشا خیر و برکت باشد.

روحانی محله بیان کرد: گاهی یک لبخند روحانی با یک جوان، گاهی یک گفتگوی دوستانه، گاهی یک دست به شانه‌ی نوجوان زدن، چند گام با او هم قدم شدن و صحبت‌های نوجوان را شنیدن مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد.

وی در ادامه افزود: یکی از مهم‌ترین پایگاه‌ها برای مهار آسیب‌های اجتماعی مسجد است. و ارتباط صمیمی امام جماعت مسجد با کودکان، نوجوانان و جوانان یکی از مهمترین عوامل جذب و استحکام حضور آنان در مساجد می‌باشد. اگر امام جماعت چند دقیقه‌ای مانده به اذان در مسجد حضور داشته باشد و گفتگویی دوستانه، خیرخواهانه، پدرانه با کودکان، نوجوانان و جوانان داشته باشد در جذب آن‌ها و یا تداوم حضور آنها بسیار مؤثر است.

نماز جماعت روح مسجد استنماز جماعت روح مسجد است

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا