اخبارمرکزی

برگزاری دوره های آموزشی نماز باید در مساجد استمرار داشته باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان روز یکشنبه سی ام مهر ماه، با حجت الاسلام جواد فراهانی مدیر کل و حجت الاسلام محمدی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان، با هدف گسترش فرهنگ اقامه نماز و برگزاری دوره آموزشی شیوه ها و مهارت های بیان تفسیر قرآن در مساجد، در محل دفتر مدیر کل دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه اداره کل تبلیغات اسلامی، گفت: ورود به حوزه نوجوانان یکی از اقدامات مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم و با برگزاری نشست هایی با جامعه هدف و تبیین اهمیت اقامه نماز جماعت در مسجد و بیان تفسیر قرآن، متناسب با ذوق و سن آنها و جلسات پرسش و پاسخ در مساجد بعد از اقامه نماز جماعت، با استفاده از اساتید مجرب  نوجوانان را به سمت و سوی مساجد سوق دهیم.

وی افزود: اجرای برنامه ها، فقط نباید مخصوص بازه زمانی خاصی باشد و بدون شک برنامه های نماز، مهدویت و تفسیر قرآن با ابعاد و رویکردهای متناسب با جوانان، نوجوانان و خانواده ها، در طی سال برای اثرگذاری بهتر، استمرار داشته باشد تا مساجد پر رونق تر شوند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در خصوص برگزاری دوره آموزشی شیوه ها و مهارت های بیان تفسیر قرآن در مساجد، افزود: این دوره به صورت پایلوت در چند مسجد برگزار شود تا از این طریق بتوانیم مبانی و معارف تفسیر قرآن را به مخاطب منتقل کنیم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام فراهانی ضمن خوش آمدگویی، به ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی پرداخت و گفت: این اداره کل آمادگی کامل خود را برای برگزاری دوره های آموزشی در سطح استان از جمله برگزاری دوره آموزشی بیان تفسیر قرآن در مساجد اعلام می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا