اخبارمازندران

جلسه آموزش همگانی نماز ویژه بانوان خانه دار در ساری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه آموزش همگانی نماز ویژه بانوان خانه دار، روز دوشنبه سیزدهم آذرماه در سالن سازمان تبلیغات ساری برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، ضمن تشکر از مدعوین، بیان داشت: خانوداه همانند چراغ پرفروغی است که در پرتور آن فرزندان به صلاح و رستگاری هدایت می شوند و خانواده است که در تکوین وشکل گیری شخصیت فرزند، اثرات ریشه ای و مهمی دارد و فرزند را با مسئولیت های مختلف فردی و اجتماعی آشنا می کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: مهمترین تاثیر تربیتی فرزندان، رفتار عملی والدین است، اگر والدین اهل نماز و باورهای دینی باشند و حجاب و پاکی را رعایت کنند، بطور مستقیم بر رفتار تربیتی فرزندان تاثیر ارزشی خواهد گذاشت.

حجت الاسلام ابراهیمی، موانع تربیت دینی نهاد خانواده را برشمرد؛ از قبیل: ضعیف بودن باورهای دینی والدین، عدم آشنایی والدین به شیوه های موثر در تربیت دینی فرزندان، عدم هماهنگی بین گفتار و عمل والدین، پاسخگو نبودن به شبهات دینی فرزندان، دسترسی آسان فرزندان به فیلم های مبتذل و مستهجن، مشکلات اقتصادی و مشغولیات والدین، در نتیجه بی اهمیتی و یا غفلت از مسئله تربیتی فرزندان و عدم مدیریت والدین در تعامل با معلمان و همسالان.

مدیرستاد اقامه نماز استان در ادامه مباحث ضروری احکام نماز و قرائت صحیح نماز و شیوه های دعوت فرزندان به نماز را مبسوطاً بیان داشت و جلسه با پرسش و پاسخ و تبادل نظر پایان یافت.

جلسه آموزش همگانی نماز ویژه بانوان خانه دار در ساری برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا