اخبارقم

نشست آموزشی نماز در پادگان شهید فراشاهی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، کارگاه شیوه های جذب فرزندان به نماز در پادگان شهید فراشاهی، دوشنبه، سوم مهرماه به مناسبت روز سرباز برگزار شد.

کارشناس ستاد اقامه نماز قم در این کارگاه به تشریح باید ها و نباید های نمازی در خانواده پرداخت و افزود: می بایست با کسب شناخت بیشتر از مفاهیم و شیوه های دعوت به نماز در خانواده به جذب فرزندان به نماز بپردازیم.

حجت الاسلام و المسلمین مجید شریفی با اشاره به آیات و روایات به تشریح چرایی نماز پرداخت و گفت: با توجه به آیات و روایات لزوم اقامه نماز بر ما اثبات می شود.

وی در ادامه به تشریح شرایط اقامه نماز از دیدگاه قرآن کریم پرداخت و گفت: برپا داشتن نماز با نشاط و شادابی، اهتمام به نماز و وقت فضیلت آن، نماز با خشوع، دوام در  نماز، گسترش و مطرح نمودن نماز در جامعه، پاسداشت جایگاه نماز از جمله ویژگی های نماز مطلوب است.

حجت الاسلام شریفی در ادامه به تشریح شیوه های جذب فرزندان به نماز اول وقت پرداخت و گفت: روش انگیزشی، روش عبادت جمعی، روش تنوع، روش پرهیز از رفتار های ناخوشایند، روش عنایت آمیز، روش گفت و گو با فرزندان را از جمله روش های موثر در این خصوص است.

کارگاه شیوه های جذب فرزندان به نماز در پادگان شهید فراشاهی قم برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا