اخبارقم

نشست آموزشی نماز و مهدویت کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست آموزشی نماز و مهدویت کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، مدیرکل، معاونین و کارکنان دستگاه و کارشناس ستاد اقامه نماز در روز پنج شنبه بیست و یکم دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام مجید شریفی کارشناس ستاد اقامه نماز استان در این جلسه نماز را مهمترین عمل دینی دانست و گفت: اگر نماز مقبول درگاه خداوند واقع شود، دیگر عبادات نیز مقبول درگاه خداوند متعال واقع خواهد شد.

وی در ادامه نماز را عامل دوری انسان از کاستی ها و کاهلی ها عنوان کرد و گفت: همان‌طور که اگر انسان در شبانه‌روز پنج نوبت خود را شست‌وشو کند، ناپاکی در بدنش نمی‌ماند نمازهای پنجگانه نیز انسان را از گناهان پاک و مصون می دارد.

حجت الاسلام شریفی در تشریح شیوه‌های جذب فرزندان به نماز نیز گفت: ابتدا می بایست شناخت خود از نماز را کامل کنیم و سپس خودمان جایگاه نماز را بشناسیم و به تاثیرات معنوی آن در زندگی پی ببریم تا با اندوخته بیشتری در صدد انتقال مفاهیم آن به فرزندان باشیم.

وی افزود: اگر کودکان و نوجوانان ما با اصل توحید و ضرورت ارتباط عبد با معبود در محیط خانه، مدرسه و مسجد آشنا شوند و به نقش نماز در رشد معنوی خود آگاهی پیدا کنند به نماز می‌ایستند و در پیشگاه خداوند سر فرود می‌آورند.

نشست آموزشی نماز و مهدویت کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم برگزار شد نشست آموزشی نماز و مهدویت کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا