اخبارگیلان

نشست آموزشی نماز و مهدویت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گیلان برگزار شد

این نشست با تدریس حجت السلام حجازی رییس ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت استان گیلان در حوزه نماز و مهدویت تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، نشست آموزشی نماز و مهدویت با حضور آقای مجتبی شکوری مدیر عامل شرکت نفت گیلان و حجت الاسلام حجازی ریس ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان و کارکنان شرکت نفت در بیست وششم دیماه در سالن جلسات شرکت نفت گیلان برگزار شد.

نشست آموزشی نماز و مهدویت با تدریس حجت الاسلام  ابوطالب حجازی ریس ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان، در راستای الزامات ستاد اقامه نماز شرکت نفت و با هدف ترویج فرهنگ مهدوی و ارتباط آن با فریضه نماز به عنوان ستون دین برگزار شد.

در ابتدای نشست آموزشی نماز و مهدویت آقای مجتبی شکوری مدیر عامل شرکت نفت گیلان ضمن خیر مقرم به حاضرین گزارشی از بازرسی های انجام شده از جایگاههای سوخت سراسر استان ارائه داد و اقدامات انجام شده در رابطه با تجهیز و توسعه نمازخانه ها در جایگاههای سوخت را به سمع حاضرین رساند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان دراین نشست  ابتدا در خصوص فلسفه نماز و اهمیت ان وسپس در خصوص فلسفه ظهور منجی و لازمه وجود او برای تشکیل حکومت جهانی مسائلی ایراد کرد ‌.
حجازی همچنین با پاسخ به این سوال که ایا کار برای نماز و مهدویت در حوزه وظایف کارکنان نفت هست یا نه ؟ گفت: بر اساس روایات هرکس از مسلمانان مقامی یافت  اصل کارش اقامه، توسعه و ترویج فرهنگ نماز و مهدویت در جامعه است. پس شما که کارمند دولت در نظام مهدوی هستید کارمند امام زمان بوده و موظف به تبلیغ و ترویج در این زمینه هستید.
وی همچنین با اشاره به عبارت «یَمْلَأُ اللهُ به الْأَرْضَ قِسْطاً وَ عَدْلًا کَمَا مُلِئَتْ ظُلْماً وَ جَوْراً» در روایات پیامبر و ائمه توافق بر اعتقاد به منجی و ظهور او برای تشکیل حکومت جهانی را توضیح داد.
 مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان همچنین عقیده به ظهور منجی رامعطوف به یک دین یا یک مکتب خاص ندانسته و گفت: بشارت به وجود منجی عالم تقریبا در تمام ادیان آمده است و طبق روایات و مستندات وجود مبارک امام زمان (عج) پیوندهای سببی و نسبی با نژادهای مختلف جهان دارد و این نشان دهنده اینستکه امام زمان یک شخصیت بین المللی است و در زمان ظهور ایشان همه جوامع حضرت را خواهند پذیرفت.
نشست نماز و مهدویت شرکت نفت گیلاننشست نماز و مهدویت شرکت نفت گیلاننشست نماز و مهدویت شرکت نفت گیلان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا