اخبارفارس

کارگاه آموزشی نماز در شهرستان سپیدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ سی‌ام دی ماه، کارگاه آموزشی نهادینه شدن فرهنگ نماز در بین دانش آموزان با حضور حجت الاسلام افروغی امام جمعه سپیدان، در محل آموزشگاه دخترانه متوسطه اول بنت الهدی صدر شهرستان سپیدان برگزار شد.

در ادامه سلسله برنامه های آموزشی نشست نماز شناسی و فرهنگ اقامه نماز، حجت الاسلام افروغی امام جمعه شهرستان سپیدان با دانش آموزان مدرسه دخترانه بنت الهدی صدر این شهرستان دیدار کرد.

امام جمعه شهرستان در این جمع گفت: آداب نماز را یاد بگیرید و به آن اهمیت بدهید. سعی کنید نماز را در اول وقت بخوانید و تا جایی که می‌توانید نماز را به صورت جماعت و در مسجد اقامه کنید.

حجت الاسلام افروغی در ادامه گفت: یکی از مهم ترین آداب نماز این است که نماز صحیح به جا آورده شود، به طور کلی میتوان آداب نماز را به دو قسمت تقسیم کرد، اول صفات و ویژگی های قبل از ورود به نماز و دوم آداب و شرایطی که یک نمازگزار باید آن را رعایت کند. آداب نماز خواندن از امور مهمی است که بیش از هرچیز رعایتش برای نمازگزار ضروری است، که محافظت بر اعمال اوست.

نهادینه شدن فرهنگ نماز فارس

امام جمعه سپیدان افزود: اگر در نماز خضوع و حضور قلب داشته باشید، قطعا نماز برای شما جذاب و شیرین خواهد بود، همچنین همانگونه که بدن جهت استحکام و دوام به غذا و انرژی نیاز دارد، روح انسان هم به غذای معنوی نیاز دارد و این غذای معنوی برخواسته از نماز است. سعی کنید انس با نماز و عشق به خدا را نهادینه کنید.

در پایان امام جمعه شهرستان سپیدان به سوالات و شبهات دانش آموزان پاسخ داد.

نهادینه شدن فرهنگ نماز فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا