اخبارمرکزی

نشست آموزشی نماز و وظایف منتظران در استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، نشست آموزشی نماز و حکومت مهدوی و وظایف منتظران صاحب الزمان (عج)، ویژه کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان، روز یکشنبه سوم تیرماه، با حضور مسعود پیرایش مدیر کل و حجت الاسلام و المسلمین علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان در محل سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) اداره کل برگزار شد.

در این نشست مسعود پیرایش ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر و خیر مقدم به حاضرین، گزارشی از روند اجرای فعالیت های فرهنگی به ویژه در خصوص نماز و مهدویت ارائه و آمادگی کامل خود را برای برگزاری هرچه بهتر این برنامه ها برای گروه های هدف مثل: کارکنان و خانواده آنها، جوانان و نوجوانان و ورزش کاران اعلام کرد.

سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن تبریک ایام و تقدیر و تشکر از مجموعه ورزش و جوانان استان در اجرای فعالیت های فرهنگی در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز در بین جوانان و نوجوان، گفت: شرط اصلی نماز ولایت است.

وی افزود: نماز، منهی مهدویت و بدون ولایت و امام زمان (عج) معنای ندارد و قبولی اعمال ما در گرو قبولی نماز است به همین دلیل قبولی همه اعمال ما در گرو قبولی نماز برشمرده شده است.

رودبارانی در خصوص تشکیل حکومت مهدوی مطالبی را بیان کرد و گفت: ما اگر قرار باشد حرف از امام زمان بزنیم و امام را دعوت کنیم، باید امام را یاری کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی افزود: ما برای یاری کردن امام باید، تمام کارهای خود را به نحو احسنت انجام داده و در انجام کارها انصاف و وجدان کاری داشته باشیم، در تمام مجالس خود یاد امام زمان (عج) را فراموش نکنیم و برای هر کاری از او مدد جویی کنیم و برای ظهور حضرت مهدی (عج) تلاش کنیم، پس اگر ما این کارها را انجام دادیم، می توانیم از یاران امام زمان (عج) باشیم.

وی در نشست آموزشی نماز و حکومت مهدوی افزود: مهمترین هدف بحث حکومت مهدوی، یار است و ما اگر بخواهیم یار امام زمان (عج) باشیم و امام عصر(عج) را یاری کنیم، باید دو مقدمه را مد نظر قرار دهیم.

رودبارانی ادامه داد: در مرحله اول باید نسبت به امام زمان (عج) شناخت داشته باشیم و این شناخت را به فرزندان خود نیز بیاموزیم و آنها را با امام و راه امام آشنا کنیم تا آنها از بهترین سربازان و سرداران حضرت باشند، که این مهمترین کار برای یاری حضرت ولیعصر(عج) خواهد بود.

این مقام مسئول اضافه کرد: مرحله دوم باور امام است و باید آن را مدنظر قرار دهیم و اگر شناخت ما تبدیل به باور شد می توانیم از یاران امام زمان (عج) باشیم و راه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) هموار کنیم.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم سربار امام نباشیم، سرباز و سردار امام زمان (عج) باشیم و در این راه سرباز ساز باشیم.

در ادامه این نشست، رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی، خواستار شرکت همه جانبه کارکنان اداره کل ورزش و جوانان به همراه خانواده ها در انتخابات شد.

در پایان از برندگان مسابقه کتابخوانی نماز با اهداء کارت هدیه تقدیر و از نمازخانه تازه تاسیس مجموعه ورزشی شهدای ۵ مرداد شهرستان اراک بازدید شد.

نشست آموزشی نماز و وظایف منتظران در اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی

نشست آموزشی نماز و وظایف منتظران در اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی

نشست آموزشی نماز و وظایف منتظران در اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی

نشست آموزشی نماز و وظایف منتظران در اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی

نشست آموزشی نماز و وظایف منتظران در اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا