فارس

وبینار آموزشی نماز و خانواده در اداره کل تامین اجتماعی استان فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیست و یکم بهمن ماه، وبینار آموزشی نماز و خانواده با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در جمع کارکنان و مدیران اداره کل تأمین اجتماعی استان در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

حجت الاسلام سقاچی گفت: نماز، وسیله انس با خداوند عالم است. اگر ما با آثار نماز و برکات آن آشنا شویم، هرآینه اکثر مشکلات و ناملایمات زندگی ما مرتفع می‌شود.

وی به بیان آثار و برکات نماز پرداخت و گفت: نماز عامل رشد انسان است و باعث ترقی او می‌شود؛ یعنی نماز کارخانه آدم سازی است. از آنجایی که نماز فضایی تربیتی دارد، باعث می‌شود انسان رشد کند. کسی که اهل نماز است برای پاداش بیشتر سعی می‌کند دنباله رو آن باشد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان در ادامه افزود: خانواده ملجأ و پناه یکدیگر هستند و اگر در خانواده نماز محسوس باشد، قطعا در کنار هم با آرامش زندگی خواهند کرد. با تمسک به آیه ۲۸ سوره رعد که خداوند متعال می‌فرماید: در مشکلات و گرفتاری ها این ذکر خداست که آرامش بخش است و بنابر اکثر روایات از ذکر خدا به نماز تعبیر و تفسیر شده است و اگر ما نسبت به نماز بهره بیشتری ببریم، قطعا آرامش در زندگی ما اثرگذار خواهد بود.

وی در پایان اضافه کرد: اگر می‌خواهید خانواده نمازخوان شود و به نماز فرزندان اهمیت بدهد، اول خودمان باید عمل کنیم و بعد امر به نماز کنیم.

خاطرنشان می‌شود وبینار آموزشی نماز و خانواده با همکاری دبیر اقامه نماز اداره کل تأمین اجتماعی استان فارس برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا