اخبارایلام

آغاز طرح سه‌شنبه‌های نمازی استان ایلام با نواختن زنگ نماز در مدرسه شهید رضایی نژاد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، طرح سه‌شنبه‌های نمازی با نواختن زنگ نماز و برگزاری نماز جماعت در مدرسه شهید داریوش رضایی نژاد شهر ایلام و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار در روز سه‌شنبه هجدهم مهرماه برگزار شد.

امام جمعه ایلام پس از اقامه نماز در سخنانی در جمع دانش آموزان و مسئولان ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش تصریح کرد: برنامه‌ای برای حضور در نماز جماعت مدارس داریم و از این رو روزهای سه شنبه را برای این امر نماز اختصاص دادیم.

این مقام مسئول خطاب به دانش آموزان گفت: نماز بهترین فرصت صحبت با خداست و خداوند در نماز بندگان را به گفتگو با خود فرا می خواند. خداوند به انسان دستور داده است که بعد از رسیدن به سن تکلیف با او حرف بزند و این حرف زدن با خدا همان فریضه نورانی نماز است. و چه زیباست که مؤمن راز و نیاز خود را فقط با پروردگار خود انجام دهد و هرچه می‌خواهد را از خدای خود طلب کند.

وی افزود: آینده کشور دست دانش آموزان است و باید با برنامه ریزی فرهنگی و تقویت باورهای مذهبی در بین دانش آموزان زمینه رشد و تعالی بیش از پیش آنان مهیا گردد.

علی درویشی مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در سخنانی به برنامه‌های آموزش و پرورش در اجرای فریضه نماز جماعت اشاره داشت و گفت: برنامه برگزاری نماز جماعت را با عنوان سه‌شنبه‌های نمازی در تمامی واحد‌های آموزشی داریم.

درویشی همچنین تاکید کرد: امسال توجه ویژه ای به اختصاص فضای مناسب برای نمازخانه های مدارس شده است و به مدیران تأکید شده است که هیچ مدرسه‌ای بدون نماز نباشد. ۱۲۶۰ مرکز آموزشی استان در روزهای سه شنبه بصورت همزمان این برنامه را اجرا خواهند کرد.

منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش

آغاز طرح سه‌شنبه‌های نمازی استان ایلام با نواختن زنگ نماز در مدرسه شهید رضایی نژاد آغاز طرح سه‌شنبه‌های نمازی استان ایلام با نواختن زنگ نماز در مدرسه شهید رضایی نژاد آغاز طرح سه‌شنبه‌های نمازی استان ایلام با نواختن زنگ نماز در مدرسه شهید رضایی نژاد آغاز طرح سه‌شنبه‌های نمازی استان ایلام با نواختن زنگ نماز در مدرسه شهید رضایی نژاد آغاز طرح سه‌شنبه‌های نمازی استان ایلام با نواختن زنگ نماز در مدرسه شهید رضایی نژاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا