اخبارمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه هماهنگی کمیته های تخصصی همایش نماز، تندرستی و سلامت معنوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه مماز، جلسه هماهنگی کمیته های تخصصی همایش نماز ،تندرستی و سلامت معنوی با حضور معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز و دانشگاه علوم پزشکی صبح امروز سیزدهم خرداد ماه، برگزار شد.

در این جلسه ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت مرکز تخصصی نماز که در حوزه تربیت و آموزش طلاب در حوزه نماز فعالیت می کند، بهره گیری از توان رسانه ای و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین بر ضرورت قطعی شدن عنوان این سمپوزیوم که در نشست هماهنگی پیشتر با عنوان” نماز، تندرستی و سلامت معنوی” اعلام شده بود، زمان برگزاری اجلاسیه نیمه سوم مهرماه و مکان آن سالن امام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد.

دعوت از میهمانان داخلی و خارجی، دانشجویان، نخبگان علمی و دانش آموزان و اقشار مختلف مردم، تعیین کمیته علمی و اجرایی سمپوزیوم از دیگر تاکیدات حاضران در جلسه بود.

همچنین فضاسازی و بروزسازی نمازخانه دانشگاه ها براساس استاندارهای موجود و منطبق بر آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز که مصوبه هیات وزیران نیز هم است از تاکیدات این جلسه بود که در صورت اجرایی شدن به شکل پروژه هایی در حاشیه این سمپوزیوم به بهره برداری برسد.

اقدامات کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات این سمپوزیوم نیز منوط به انتشار فراخوان عنوان شد که در صورت نهایی شدن فراخوان، هماهنگی با صدا و سیما و رسانه ها برای ایجاد جریان اطلاع رسانی سمپوزیوم و تشکیل نشست های خبری و پخش زنده از رسانه ملی و مصاحبه با صاحبنطران مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین مقرر شد که نمایشگاه عکسی از تصاویر نماز بیماران و کادر درمان بالاخص در دوران کرونا در حاشیه این سمپوزیوم تشکیل شود.

در این هم اندیشی، بر ضرورت تشکیل کمیته علمی متشکل از اساتید اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و اساتید اعلامی از سوی ستاد اقامه نماز تاکید شد. شکل گیری دبیرخانه اجلاس، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، کمیته دانشجویی، کمیته ارزشیابی و کمیته حفاظت و حراست نیز مورد توجه قرار گرفت.

انتشار خلاصه ای از مقالات به زبان عربی و انگلیسی، تهیه و رونمایی از کتاب سخنرانی های شهید جمهور آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سمپوزیوم، مطالعات پیرامونی محورها در چهار حیطه سلامت معنوی، معرفی و تجلیل از فعالان حوزه نماز و خیرین مسجد ساز، حضور گروه های جهاد دانشجویی در سمپوزیوم و در اختیار قرار دادن تجربیات ستاد در قالب دستورالعمل های اجلاس به دانشگاه علوم پزشکی از دیگر موضوعات مورد تاکید در این جلسه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا