همدان

کارگاه آموزشی نماز و تاثیرات آن بر سلامت روان در همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، کارگاه آموزشی نماز و تاثیرات آن بر سلامت روان، باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، روز چهارشنبه بیست و دوم آذر در هنرستان فنی و حرفه‌ای دخترانه تهذیب برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، بیان کرد: یکی از پدیده های مهم و حیاتی زندگی انسان ها‌ مسئله‌ عـبادت وسـلامتی روحـی وجسمی است. عبادت و نیایش همیشه به عنوان مهم ترین مسئله و مهم‌ترین‌ موضوع‌ در تاریخ بشر وجود داشته است.

وی افزود: امروزه‌ بسیاری‌ از متفکران و روانکاوان به نقش مثبت و سازنده نیایش و مذهب، در پیشبرد وضع اجتماعی و فردی تاکید دارند و بر این باورند که نماز، نیایش و مراسمات مذهبی آرام بخش روح و روان انسان ها‌ و پایان‌ بخش اضطراب و دلگـیری هـا است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان خاطر نشان کرد: کسى که دلش با یاد خدا مطمئن و محکم است، آرامش روحى و روانى دارد و هیچ هراسى از غیر خدا ندارد و امیدوار و آرام است، چون متّکى به قدرت و عظمت الهى است و نور الهى در وجودش رسوخ کرده و یاد خدا در او نهادینه شده است.

حسنی حلم در پایان با اشاره اهمیت اقامه نماز، گفت: نباید فراموش کنیم که مهمترین و رشد دهنده ترین واجبات نزد خداوند نماز است و در روایات آمده است بیشترین رشد معنوی انسان در افزایش ایمان مربوط به نماز اول وقت می باشد و کسی که اهل نماز باشد می‌تواند هوای نفس خود را به درستی مدیریت کند.

 

کارگاه آموزشی گفتمان دینی با عنوان نماز و تاثیرات آن بر سلامت روان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا