اخبارچهار محال و بختیاری

کارگاه آموزشی نماز مدرسین آموزش خانواده در شهرکرد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، کارگاه آموزشی نماز مدرسین آموزش خانواده استان، روز یکشنبه، دهم دی ماه، با تدریس احمدرضا بسیج رئیس بسیج اساتید استان و عضو هئیت علمی دانشگاه فرهنگیان و با حضور ۱۰۰ نفر از مشاوران، مربیان و مدرسین آموزش خانواده انجمن و اولیا آموزش و پرورش، در محل مدرسه دخترانه حضرت فاطمه (س) شهرکرد برگزار شد.

احمدرضا بسیج با اشاره به جایگاه نماز در خانواده گفت: نماز خواندن موجبات افزایش اعتماد به نفس را در شخص نماز خوان و در خانواده ها فراهم می‌آورد و همچنین خواندن نماز موجب دست یافتن به وحدت شخصیت در خانواده ها می‌شود.

وی افزود: به خاطر داشته باشیم که اگر اعضای خانواده همه با یکدیگر به اقامه نماز بپردازند و همه به وحدت درونی دست یابند، در بیرون نیز با یکدیگر اتحاد و  هماهنگی خواهند داشت و این موجبات آرامش روانی را برای آنان در پی خواهد داشت.

رئیس بسیج اساتید استان خطاب به مربیان آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: ارتقاء فرهنگ نورانی نماز در بین خانواده و آشنایی والدین با نیازهای درونی و شبهات دینی فرزندان و پاسخگویی به آن و همچنین ارتقاء مهارت علمی مدرسان آموزش خانواده در جهت توانمند سازی خانواده ها به منظور جذب فزرندان به نماز از اهداف این کارگاه آموزشی نماز است و باید به صورت ویژه کار شود.

بسیج ادامه داد: سلامت و آرامش خانواده منوط به ایجاد روح معنویت و یاد خدا در فضای خانه و ایجاد فضایل اخلاقی در افراد خانه است و این نماز است که با ایجاد فضای معنوی در خانه، آرامش روانی اعضای خانواده را تأمین می کند و سبب تقویت بنیان روابط آن ها می شود و در این فضای معنوی است که انجام شعایر دینی و تربیت مذهبی فرزندان به راحتی انجام می شود و آینده خانواده تضمین می گردد.

احمدرضا بسیج در پایان خاطر نشان کرد: بارزترین ویژگی خانواده در محبت بین اعضای آن جلوه می کند و در هیچ یک از گروه های اجتماعی محبت متقابل به این صورت شکل نمی گیرد و این کانون گرم خانواده است که پناهگاه اهل خانه در برابر ناملایمات زندگی است و نماز می تواند سبب تحکیم محبت در بین اعضای خانواده شود.

کارگاه آموزشی نماز مدرسین آموزش خانواده در شهرکرد برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا