اخبارخراسان جنوبی

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خانواده ها با محوریت نماز در مدارس خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی بیست هشتم آبانماه کارگاه آموزشی «خانواده سالم» با محوریت نماز با حضور جمعی از اولیاء محترم دانش آموزان دبیرستان پسرانه امام حسین ا(ع) در محل نمازخانه، برگزار شد.

در این کارگاه، یادگاری استاد حوزه و از مدرسین بومی استان در خصوص نقش ارتباط خانه و مدرسه در تربیت نوجوان و جوان و ویژگیهای خانواده سالم به تفصیل سخن گفت. وی در بخشی از سخنانش افزود: خانه و مدرسه در انجام وظایف تربیتی مکمل یکدیگرند، خانه مدرسه ی اول فرزند و مدرسه، خانه دوم اوست و دو نهاد خانه و مدرسه، نقش اساسی در تکوین شخصیت نوجوانان و جوانان دارند.

وی گفت: در روند صحیح ارتباط خانه و مدرسه، بین این دو همسویی وجود دارد و یکی از این دو کانون، کار دیگری را خنثی نمی کند، بلکه به عنوان دو جریان همدل و مکمل عمل می کنند.

مدرس بومی استان در ادامه افزود :اولین نیازی که پدر و مادر در برخورد با کودک دارند تصور درست از تربیت است زیرا اگر ما تصور درست دریافت درستی از تربیت نداشته باشیم آنچه آنجا می دهیم که آن نتیجه ای که می خواهیم منتهی نمی شود وقتی ما تربیت را فقط یک سری آداب آموختن به بچه ها می دانیم که سلام یاد بگیرند احترام به بزرگ تر یاد بگیرند طبیعتا نتیجه این آن خواسته های ما که افرادی هستند که الگوی دین ما هستند نخواهند شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا