اخبارکرمان

نماز استسقاء در شهرستان رفسنجان اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان،نماز طلب باران عصر روز سه شنبه هفدهم بهمن ماه به امامت حجت الاسلام عسکری امام جمعه شهرستان و با حضور دبیر ستاد اقامه نماز و سایر مسئولین و مردم مؤمن و شریف شهرستان رفسنجان اقامه شد.

در این آئین  حجت الاسلام عسکری  طی سخنانی کوتاه گفت:وقتی رحمت الهی(باران) قطع شود و چشمه‌ها و قنات‌ها بخشکد و کمبود آب پدید آید، برای نزول رحمت الهی و آمدن باران، نماز می‌خوانند.

 وی در ادامه بیان داشت :درخواست باران از طریق نماز باران از خداوند، یک درس توحیدی و توجه دادن به قدرت و رحمت الهی است، زیرا در خشکسالی و قحطی و بی‌آبی، از دست هیچکس، کاری‌ بر نمی‌آید، تنها خداست که می‌تواند با فرستادن ابرهای باران‌زا، رحمت‌ خویش را بر سر مردم بگسترد.

امام جمعه رفسنجان اظهار داشت:بی آبی یک منطقه و نیامدن باران، نشان قهر خدا و گاهی به سبب‌ گناهانی است که مردم جامعه انجام می‌دهند.

پس توجه به خدا و گریه‌ و التماس و توبه و تضرع، سبب می‌شود خداوند عنایت کند و کم‌آبی را برطرف سازد.

 حجت الاسلام عسکری تصریح کرد:در حدیث آمده،حضرت سلیمان با اصحاب خود برای نماز باران‌ بیرون می‌رفت.در راه، به مورچه‌ای برخورد که یکی از پاهایش را به‌ آسمان بلند کرده و می‌گوید: خدایا! ما مخلوقات ضعیف تو هستیم و از روزی تو بی‌نیاز نیستیم، پس به سبب گناهان بنی آدم، ما را به هلاکت‌ مرسان.

حضرت سلیمان( علیه‌السلام) به اصحاب خود فرمود،برگردید! همانا بخاطر دعای غیر خودتان سیراب شدید، پس خیلی هم نباید مغرور بود، خداوند گاهی به خواسته مورچه‌ای، رحمت‌ خود را بر بندگان نازل می‌کند.حتی گاهی دعای کافری چون‌ فرعون را می‌پذیرد و باران و فراوانی آب را عطا می‌کند.

اقامه نماز طلب باران در شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا