اخبارقم

کارگروه تعیین حق‌القدم ائمه جماعات ادارات و دانشگاه‌های قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه کارگروه تعیین حق‌القدم ائمه جماعات ادارات و دانشگاه‌های استان در سال ۱۴۰۲، صبح شنبه، سی‌ام اریبهشت‌ماه، در معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری در این جلسه با تاکید بر لزوم اجرای دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هدف از برگزاری این جلسه، همسان سازی دستورالعمل ابلاغی با ظرفیت های استان است.

سید مهدی قریشی در ادامه استفاده از ظرفیت‌های مختلف ائمه جماعات در بخش‌های مختلف فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: حضور ائمه جماعات در بخش‌های مختلف فرهنگی علاوه بر مباحث فرهنگی موجب ترویج حضور کارکنان دستگاه‌ها در نماز جماعت نیز خواهد بود.

کارگروه تعیین حق‌القدم ائمه جماعات ادارات و دانشگاه‌های استان برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور، مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه به کم و کیف اجرای دستور العمل های ابلاغی در خصوص حق القدم ائمه جماعات اشاره کرد و گفت: در تعیین حق القدم ائمه جماعات می‌بایست دو شرط توان دستگاه‌ها و شرایط روز جامعه مد نظر قرار گیرد تا مبلغ تعیین شده با واقعیت‌ها همسان باشد.

کارگروه تعیین حق‌القدم ائمه جماعات ادارات و دانشگاه‌های استان برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی شعبان‌زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان نیز در این جلسه به تشریح دستور العمل ابلاغی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های مختلف ائمه جماعات از جمله مواردی است که در مفاد این دستور العمل مورد تاکید قرار داده شده است تا حضور ائمه جماعات در دستگاه‌ها با اثر بخشی مضاعفی همراه باشد.

کارگروه تعیین حق‌القدم ائمه جماعات ادارات و دانشگاه‌های استان برگزار شد

بررسی بندهای دستور العمل، راهکار ها، شرایط روز جامعه، کاستی‌ها و پیشنهادات طرفین از جمله اهم موارد این جلسه بود که به تعیین حداقل حق القدم ائمه جماعات در دستگاه‌ها ختم گردید.

در پایان مقرر شد اداره کل تبلیغات اسلامی‌ استان حق‌القدم ائمه جماعات در سال ۱۴۰۲ را به دستگاه‌ها ابلاغ و ستاد اقامه نماز روند تحقق و اجرای کامل این دستورالعمل را پیگیری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا