اخبارهمدان

جلسه تمهید مقدمات برگزاری اجلاس استانی نماز در همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه تمهید مقدمات برگزاری اجلاس استانی نماز با موضوع «نماز، مدرسه، مسجد و دانشگاه» روز چهارشنبه هفدهم آبان، باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، مهدی اخوان مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، مدیران و نمایندگان دستگاه‌های متولی در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان همدان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، ضمن خوش‌آمد گویی به مدعوین، بیان کرد: باتوجه به اینکه اجلاس سراسری نماز در سال جاری با تحول محوری برگزار خواهد شد از تمام ادارات و دستگاه‌های متولی خواهشمندیم با رویکردی تحول محور و تشکیل کمیسیون‌های استانی و شهرستانی بتوانند جلسات خود را برگزار نمایند.

وی افزود: در برگزاری اجلاس‌ها نباید فقط سخنران محور پیش برویم و می‌توانیم با شناخت نواقص و ایجاد راهکار جهت رسیدن به اهداف خود در حوزه توسعه و ترویج اقامه نماز راحتر دغدغه‌های نمازی را در دستگاه‌ها، مدارس، مساجد و… برطرف نماییم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، ادامه داد: دستگاه هایی همچون آموزش و پرورش، صدا و سیما و دانشگاه فرهنگیان جزء دستگاه‌هایی هستند که باید بطور خاص پیگیر مسائل برگزاری اجلاس استانی نماز باشند که این امر با تشکیل کمیسیون‌های استانی و شهرستانی محقق خواهد شد. حسنی حلم با بیان برگزاری اجلاس نماز در آموزش پرورش تشریح کرد: باتوجه به اینکه ستاد اقامه نماز استان همدان در تمامی ادوار به دنبال نوآوری بوده است، با پیگیری کارشناسان این ستاد و همکاری آموزش و پرورش تلاش خواهد کرد اجلاس نماز بصورت دانش آموزی در مدارس، نواحی و بخش‌های آموزش و پرورش استان برگزار گردد.

جلسه تمهید مقدمات برگزاری اجلاس استانی نماز برگزار شد

در ادامه مهدی اخوان مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، بیان کرد: برگزاری اجلاس‌های نماز نمایانگر توجه و اهمیت جامعه دینی به این فریضه در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است. وی ادامه داد: باتوجه به پیام رهبری در اجلاس های نماز، لازم است دستگاه های متولی با همکاری کارشناسان ستاد اقامه نماز کمیته های مربوطه را تشکیل دهند تا راه کارهای مفیدی را بتوانند برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس ارائه دهند.

اخوان با اشاره به اهداف برگزاری اجلاس استانی نماز، یادآور شد: با برگزاری چنین اجلاس‌هایی اهمیت نماز در یک جامعه دینی به خوبی در میان همگان تثبیت می‌شود و فعالیت دستگاه‌ها سمت و سوی نمازی به خود می‌گیرد.

در این جلسه مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی به بیان نظرات خود درخصوص مواردی همچون ابلاغ برگزاری جلسات توسط استانداری به فرمانداری ها وبخشداری ها، تخصیص اعتبارات جهت هرچه بهتر برگزار شدن اجلاس استانی نماز پرداختند و در پایان مقرر گردید اجلاس استانی نماز در تاریخ بیست و دوم آذر برگزار گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا