اخبارکردستان

نشست خبری مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان گفت: اجلاس استانی نماز قبل از ماه مبارک رمضان در کردستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، اکبر عظیمی در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌ها در سنندج اظهار کرد: در دهه فجر انقلاب اسلامی باید دستاوردهای انقلاب در سطح ملی و بین‌المللی تبیین شود چرا که امروز دشمنان تلاش می‌کنند تا به نوعی نظام را ناکارآمد جلوه دهند و دستاوردهای مختلف در عرصه علمی سیاسی فناوری و غیره را کم‌رنگ جلوه دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان اذعان کرد: دستاوردهای انقلاب در حوزه‌های مختلف چشمگیر است و این دستاوردها باید به خوبی تبیین شود.

عظیمی در ادامه بر ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد و گفت: ضمن مشارکت گسترده در انتخابات، باید اصلح‌ترین را راهی مجلس کنیم.

وی در ادامه به اقدامات ستاد اقامه نماز هم گریزی زد و افزود: یکی از اتفاقات قابل توجه بعد از پیروزی انقلاب، فعال‌سازی نمازهای جمعه و ستاد اقامه نماز در سراسر کشور بود.

وی تصریح کرد: نماز از مهم‌ترین عبادت‌هاست که در شکل‌گیری رفتار و اخلاق انسان‌ها تاثیر بسزایی دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان اذعان کرد: ستاد اقامه نماز برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ نماز برنامه‌های مختلفی دارد که رویکرد اقناعی در ترویج فرهنگ اقامه نماز از اولویت‌های این ستاد است.

وی گفت: در همین راستا دوره‌های آموزشی برای طیف‌های مختلف اجرا شده که رویکرد هر دوره نیز متفاوت و با توجه به نیاز جامعه مخاطب بوده است.

عظیمی ادامه داد: با هماهنگی و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در ۱۰ شهرستان کردستان برای روحانیون زیرپوشش این سازمان دوره‌های آموزشی مهارت دعوت به نماز برگزار کرده‌ایم.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان به برگزاری جشن تکلیف برای ۴ هزار دانش آموز در سنندج اشاره کرد و گفت: این جشن‌های تکلیف در سایر شهرستان‌ها نیز برگزار می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان گفت: بر نحوه عملکرد دستگاه‌ها در حوزه اقامه نماز، حضور روحانی و اختصاص مکان مناسب به نمازخانه هم نظارت می‌شود ضمن اینکه از نظارت جدی بر نمازخانه‌های بین راهی و نمازخانه‌های داخل پارک‌ها و فضاهای سبز هم غفلت نکرده‌ایم.

به گفته وی، توجه به احداث نمازخانه مناسب بین‌راهی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز کردستان در آینده است که پیگیری‌های لازم از طریق دستگاه‌های متولی انجام شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان از برگزاری اجلاسیه استانی نماز قبل از ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و تصریح کرد: این اجلاسیه با حضور مسوولان ارشد استانی و فعالان این حوزه برگزار می‌شود و از فعالین و ۳۰ دستگاه برتر تقدیر خواهد شد.

مصاحبه مدیر ستاد اقامه نماز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان کردستان مصاحبه مدیر ستاد اقامه نماز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان کردستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا