اخبارقزوین

نشست خبری مدیر ستاد اقامه نماز قزوین با خبرنگاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین موسوی به مناسبت دهه فرهنگی ترویج معارف نماز، دوشنبه سی ام مرداد ماه با خبرنگاران نشست خبری برگزار کرد.

موسوی با اشاره به سالگرد تأسیس ستاد اقامه نماز گفت: بیست و یکم مرداد سال شصت و نه با هدایت و راهنمایی حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی و حمایت‌های مقام معظم رهبری ستاد اقامه نماز شکل گرفت و زیر نظر دفتر معظم له کار خود را آغاز نمود و در سالهای آتی در استانها با ایجاد ظرفیت شروع به فعالیت نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به عملکرد ستاد اقامه نماز بیان داشت: در بخش اداری برای کارمندان بیست و هشت ساعت دوره معارف نماز به صورت حضوری و غیر حضوری فراهم شده و در بخش دانشگاهی مخصوصا دانشگاه فرهنگیان که از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که تربیت آیندگان به دست آنهاست، شانزده ساعت دوره آموزشی برای هفتصد نفر برگزار شده است.

وی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با تشکیل شورای اقامه نماز دز دستگاه ها با وظیفه نظارت بر عملکرد کارکنان با ریاست عالیترین مقام دستگاه که مدیر مجموعه می باشد و ایجاد تفاهم نامه بومی متناسب با اهداف هر دستگاه بطور منفک تا اقامه نماز  و امور فرهنگی مربوط با هدف اصلی دستگاه مرتبط باشد که در مقام ارزیابی که هر ساله توسط ستاد اقامه نماز صورت میگیرد به عدالت نزدیک است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اهمیت تربیت در سنین کودکی و نوجوای که زمان شکل گیری اعتقادات و تفکرات است گفت: ستاد اقامه نماز با آموزش و پرورش همکاری نزدیکی دارد من جمله: شرکت در نماز جماعت مدارس به همراه آیت الله عابدینی و مدیران و مسئولین آموزش و پرورش و پاسخ به سوالات و شبهات، نشست دانش آموزی با مربیان تخصصی از مرکز تخصصی نماز، نشست با اولیا و مربیان و پاسخ به دغدغه آنها، دوره آموزشی برای معلمان برخی از برنامه های ستاد برای آموزش و پرورش بوده است.

نشست خبری مدیر ستاد اقامه نماز قزوین با خبرنگارانموسوی با توجه به قرار گرفتن استان قزوین در شاهراه مواصلاتی در ایام مسافرتی عید نوروز و مخصوصا اربعین حسینی به مساجد و نمازخانه های بین راهی اشاره کرد: قبل از شروع مسافرت ها و هم چنین در طول ایام تعطیلی از نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان جهت آسایش مومنین بازدید به عمل می آید و مشکلات و نواقص موجود برطرف می شود از جمله مسائلی که مشکل ساز شده بود سرویس بهداشتی و وضوخانه مسجد امام خمینی (ره) بود که بحمدلله حل شد و مشکاتی هم چون کمبود نمازخانه در برخی مسیرها داریم که انشالله برطرف میشود.

مدیر ستاد عنوان کرد: فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه گسترده شود و به همین منظور انتشارات ستاد در نظر دارد کتب موجود که ۲۰۰ عنوان با موضوع نماز است را با تخفیف در اختیار کتابخانه های ادارات و مساجد قرار دهد م مرکز فرهنگی قرار دهد.

نشست خبری مدیر ستاد اقامه نماز قزوین با خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا