خراسان شمالی

نشست خبری مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی با اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، صبح امروز بیست و چهارم مردادماه نشست خبری مشترک مدیر ستاد اقامه نماز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در محل سالن جلسات ستاد اقامه نماز و با حضور خبرگزاری ها و اصحاب رسانه استان و با موضوع دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد و همچنین گزارش عملکرد پنج ماهه ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

حجت الاسلام احمدی فرد در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: اگر تبیین امام سجاد (ع) و حضرت زینب نبود کربلا در کربلا می‌ماند و این نشان دهنده نقش مهم و موثر شما خبرنگاران و اصحاب رسانه در جهاد تبیین و فعالیت های رسانه ای است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ابتدا به بیان برنامه های دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد پرداخت و بیان کرد: ستاد اقامه نماز کشور و به تبع آن ستاد اقامه نماز استان در این دهه برنامه های فرهنگی و آموزشی ویژه ای را جهت اقشار مختلف مردم و دستگاه های اجرایی تدارک دیده است که بخشی از آنها در روزهای گذشته اجرا شده و بخشی نیز در حال برنامه ریزی می باشند.

نشست خبری خراسان شمالی

وی در ادامه افزود: رونمایی از موشن گرافیک”احکام نماز مسافران” یکی از فعالیت های بومی و مشترک ستاد اقامه نماز استان و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی بود که در روزهای گذشته رونمایی و جهت نمایش در ناوگان حمل و نقل عمومی در اختیار مسئولین امر قرار داده شد.

احمدی فرد در ادامه به برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی اشاره کرد و گفت: در راستای اقدامات فرهنگی و نیز فرهنگ سازی کتابخوانی،علاوه بر برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی ستاد اقامه نماز استان در چند دستگاه اجرایی نیز اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات در حوزه نماز نموده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: برگزاری نشست های تخصصی نماز شناسی ویژه اقشار مختلف جامعه، یاوران نماز و همچنین کارگاه های آموزشی مدیریت اقامه نماز در مدرسه و مسجد، برگزاری دوره آموزشی “نیک” ویژه مربیان مهدهای کودک و همچنین کارگاه آموزشی ائمه جماعات ادارات و مساجد از دیگر برنامه های این دهه است.

وی از آئین رونمایی از کتاب”می خواهم نماز بخوانم” به زبان کره ای خبر داد  وگفت: یکی دیگر از برنامه های مهم این دهه رونمایی از کتاب ترجمه شده “می خواهم نماز بخوانم” به زبان کره ای است که به پیشنهاد ستاد اقامه نماز خراسان شمالی و با ترجمه دانش آموز خانم “معصومه منصویان” منتشر شده است، می باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در ادامه به ارائه گزارش فعالیت های انجام شده در ماه های گذشته پرداخت و گفت: در حوزه فرهنگی و آموزشی برگزاری نشست های دانش آموزی، خانواده و همچنین کارگاه های آموزشی ویژه کارکنان دستگاه های اجرایی، دوره آموزشی معراج ویژه دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان و همچنین برگزاری اختتامیه ششمین مهرواره با خداحرف بزن از اقدامات این ستاد می باشد.

وی افزود: همچنین در حوزه برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی نیز بازدیدهای سرزده و میدانی از وضعیت اقامه نماز ادارات، بازدید از نمازخانه ها و مجتمع های رفاهی محورهای مواصلاتی استان، برگزاری شورای اقامه نماز استان و دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های اجرا شده است.

نشست خبری خراسان شمالی

 صادقی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز با حضور در این جلسه و تقدیر از اقدامات انجام شده بر آمادگی این اداره کل در برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک دو مجموعه تاکید کرد.

در پایان این نشست از تعدادی از خبرنگاران فعال در حوزه نماز توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر ستاد اقامه نماز استان با هدا لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.

نشست خبری خراسان شمالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا