اخباراصفهان

اولین جلسه آموزشی مدیران مدارس غیر دولتی ناحیه چهار اصفهان

مدیر ستاد اقامه نماز استان: نماز نیاز بشر و در تمام ادیان الهی وجود داشته است/با اقامه نماز نیاز روح خود را برطرف می سازیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، اولین جلسه آموزشی مدیران مدارس غیر دولتی ناحیه چهار اصفهان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان و جمعی از مدیران مدارس روز سه شنبه بیست و سوم آبان ماه در سالن اجتماعات دبیرستان حاج محمود خروش برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان بیان داشت: آنچه در آموزه های دینی از همه بالاتر است نماز می باشد و خداوند دائما به این امر اشاره دارد.

وی ادامه داد و گفت: نماز نیاز بشر و در تمام ادیان الهی وجود داشته است و اینگونه نیست که خداوند به نماز ما نیازمند باشد چرا که با اقامه نماز نیاز روح خود را برطرف می سازیم.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به بیان چند محور اصلی برای مدیران مدارس غیر دولتی پرداخت و گفت: پنج محور اصلی که باتوجه به آنان هم زندگی خود را در راستای دستورات الهی قرار می دهید و هم با این محورها می توانید جذب به دین و اقامه نماز کنید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خدا محوری را اولین محور بیان کرد و گفت: که اگر خدا نباشد تمامی انسان ها احساس پوچی می کنند یعنی انسان به یک نیروی واحد و داشتن پشت پناه محکم نیاز دارد که این پناه انسان، خدا و اصلی تری محور می‌باشد.

وی آخرت گرایی را محور دومین خواند و گفت: یکی از مباحثی می باشد که آیات فراوانی پیرامون آن داریم. تنبیه و تشویق باید باهم باشد ولی این امر را باید با طمأنینه برای کودکان بیان کرد.

مشاور استاندار اظهار داشت: مستحباتی که در وضو است تماما مربوط به آخرت می باشد و این ارتباط نماز و آخرت را می رساند.

رنجبر بیان کرد: توجه به عمل محور سوم است که باید مورد بررسی قرار گیرد و گفتار و عمل نیز باید باهم باشد و بدون عمل هیچ کاری نمی توان انجام داد همانطور که ایمان در کنار عمل است و بهترین عمل (حی علی خیر العمل) اقامه نماز می باشد.

توجه به جمع چهارمین محوری بود که مدیر ستاد اقامه نماز بیان کرد و گفت: دراسلام فردگرایی منع شده است و حتی در برخی عبادات فردی هم توجه به جمع بیان شده است مانند نماز شب، رکعت آخر (وتر) دعای به جمع بیان شده است.

حجت الاسلام والمسلمین گره زدن مباحث اقتصادی با مباحث عبادی را آخرین محور شمرد و گفت: نسل جدید به نحوی باید تربیت شود که لقمه حلال را از لقمه حرام جدا سازد و توجه به مباحثی که دین و اقتصاد باهم قرین است را در رأس امور خود قرار دهد.

این مقام مسئول آمادگی ستاد اقامه نماز استان جهت همکاری با مدارس غیر دولتی برای برگزاری دوره های آموزشی نماز ویژه خانواده، دوره تربیت مربیان، اجرای طرح مبین و نشست آموزشی با دانش آموزان را اعلام نمود.

اولین جلسه آموزشی مدیران مدارس غیر دولتی ناحیه چهار اصفهان

اولین جلسه آموزشی مدیران مدارس غیر دولتی ناحیه چهار اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا