اخبارلرستان

شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و دیگر اعضا با موضوع بررسی برنامه های نمازی و فرهنگی در تاریخ بیست و ششم برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین چراغی شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان اظهار داشت: باید برای جذب نمازگزار از جوان‌ ها و ایده‌ های جدید بهره بگیریم، چراکه نسل جدید مجهز به روش‌ های خلاقانه‌ برای القای نماز و مفاهیم دینی و آموزشی است که این افکار می ‌تواند به گسترش نماز در سطح دانشگاه‌ ها کمک کند.

چراغی عنوان کرد: هرچقدر در زمینه گسترش و ترویج نماز فعالیت کنیم باز کافی نیست، اما خوشبختانه در این شرایط اهتمام و حس به اقامه نماز در بین دانشگاه‌ های استان دلگرم‌ کننده است  و همچنین بازدیدهای ما و آنچه در سطح این دانشگاه‌ ها اتفاق افتاده نشان از آن دارد که روند کلی اقامه نماز در سطح دانشگاه  رضایت ‌بخش است.

مدیر کل سازمان زندان های استان لرستان در نشست شورای افامه نماز گفت: در اجرای برنامه‌های فرهنگی، بومی سازی این برنامه‌ها حائز اهمیت است که مستلزم کار کارشناسی شده می باشد و  ما در قبال زندانیان به لحاظ قانونی، شرعی و انسانی وظیفه داریم و باید سعی کنیم به بهترین نحو این وظایف را انجام دهیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در زندان ها با رفتار سازی مناسب اسلامی و نمازی با شناخت سلایق، نیازها و آرزوهای زندانیان و با برقراری ارتباط عاطفی می توان زندانیان را در مسیر اصلاح و تربیت قرار دادو این امر مستلزم نیاز درک احساسات زندانیان است.

همچنین قابل ذکر است که در پایان در ادامه جلسه ازفعالان و خادمین امر نماز در امور زندانها ازطرف مدیر کل زندانها و با حضور حاضرین تجلیل بعمل آمد.

برگزاری شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان لرستان برگزاری شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان لرستان برگزاری شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان لرستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا