اخبارخراسان جنوبی

شورای اقامه نماز اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی،  نهم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز ،عبدی مدیر کل و دیگر اعضا شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان با موضوع بررسی برنامه های نمازی و فرهنگی در محل سالن جلسات اداره کل زندانهای استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین کمیلی در این  شورای ضمن تبریک اعیاد ماه رجب و کسب مقام برتر اداره کل زندانهای استان در امر نماز اظهار داشت: باید برای جذب نمازگزار از جوان‌ ها و ایده‌ های جدید بهره بگیریم، چراکه نسل جدید مجهز به روش‌ های خلاقانه‌ برای القای نماز و مفاهیم دینی و آموزشی است که این افکار می ‌تواند به گسترش نماز در سطح زندانها و مراکز تربیتی کمک کند.

کمیلی عنوان کرد: هرچقدر در زمینه گسترش و ترویج نماز فعالیت کنیم کم است .

و ی افزود: هرچه فرهنگ نورانی نماز در جامعه گسترش پیدا کند از آسیب ها و ناهنجاریها کاسته خواهد شد پس تلاش کنیم با ارتباط و همراهی از قران و توسل به اهل بیت (ع)در درون زندانها آنها را با معارف اهل بیت و نماز بیشتر آشنا کنیم .

عبدی مدیر کل زندانهای استان در نشست شورای افامه نماز گفت: در اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت نماز، بومی سازی این برنامه‌ها حائز اهمیت است که مستلزم کار کارشناسی شده می باشد و  ما در قبال زندانیان به لحاظ قانونی، شرعی و انسانی وظیفه داریم و باید سعی کنیم به بهترین نحو این وظایف را انجام دهیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در زندانها با رفتار سازی مناسب اسلامی و نمازی با شناخت سلایق، نیازها و آرزوهای زندانیان و با برقراری ارتباط عاطفی می توان زندانیان را در مسیر اصلاح و تربیت قرار داد و این امر مستلزم نیاز درک احساسات زندانیان است.

و در پایان ازمدیر کل و دبیرستاد اقامه نمازدر امور زندانهای استان با لوح تقدیر به امضا استاندار خراسان جنوبی تجلیل بعمل آمد.

شورای اقامه نماز اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا