اخبارفارس

فعالیت‌های اقامه نماز در مدارس سراسر فارس تبیین شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، محمدعلی مسعودی در ارتباط برخط با حضور کارشناسان اقامه نماز ادارات آموزش و پرورش سراسر فارس ، با هدف تبیین فعالیت‌های اقامه نماز در مدارس با تاکید بر اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها و راهکارهای ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس، برگزاری اجلاسیه‌های نماز و همچنین جشن عبادت را گامی اثربخش در جهت ترویج،تعمیق و توسعه فرهنگ اقامه نماز به ویژه در مدارس و در بین دانش‌آموزان دانست.

مسعودی به اقدامات صورت گرفته در حوزه کاری خود اشاره کرد و افزود:  پژوهش‌های هدفمند در خصوص بررسی و آسیب شناسی عملکرد مدارس و ادارات در زمینه گسترش فرهنگ نماز، برگزاری جشنواره‌های علمی،فرهنگی،هنری و ادبی با موضوع نماز ،استفاده از روحانیون و طلاب جوان در اقامه نماز مدارس، برگزاری طرح چون و چرا گفتمان دینی در بین دانش آموزان و همکاران ،برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای مدیران معاونین و معلمان مدارس و همچنین برگزاری و تداوم کلاس‌های آموزش خانواده با موضوع نماز در مدارس از جمله اقدامات حوزه کاری اداره نماز است.

وی در ادامه برگزاری اجلاسیه‌های نماز و همچنین جشن عبادت را گامی اثربخش در جهت ترویج،تعمیق و توسعه فرهنگ اقامه نماز به ویژه در مدارس و در بین دانش‌آموزان دانست.

  کارشناس مسئول اداره قرآن عترت و نماز اداره کل ضمن تاکید بر تکمیل اطلاعات مدارس در سامانه سجاده  لزوم بارگذاری مستندات حوزه نماز به عنوان ویترین فعالیتهای این حوزه بر اهمیت بررسی و نظارت بر روند پیشرفت اهداف و برنامه های حوزه اقامه نماز اشاره کرد.

وی همچنین نسبت به برگزاری پویش های دانش آموزی و مسابقات کتابخوانی با موضوع ترویج اقامه نماز در بین دانش آموزان تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری اداره آموزش و پرورش فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا