اخبارخراسان جنوبی

ترویج فرهنگ نماز را متناسب با اقتضای زمان پیش ببریم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی به نقل از خبرگزاری ایکنا  طاهری، کارشناس روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی گفت: ترویج نماز به معنای توجه به ترویج فرهنگ معارفی در جامعه بوده و هرچقدر این مهم بیان شود بیشتر به سمت فرهنگ ایرانی اسلامی حرکت خواهیم کرد.

وی افزود: ترویج مهم است، اما باید راه درست آن را نیز بیابیم و به هر راهی اکتفا نکرده و یا بدون توجه به برخی موارد از نماز سخن نگوییم.

کارشناس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی بیان کرد: گاهی درست عمل نکردن بیش از عدم توجه به یک مسئله عواقب و خسارت به بار می‌آورد که باید به این موضوع نیز توجه کرد و سؤال اینجاست که چرا در مباحث دیگر از محتواهای مجازی متناسب با سلیقه نسل جوان بهره می گیریم اما به نماز که می‌رسیم از همان محتواهای قدیمی بهره می‌بریم و انتظار داریم بازخورد داشته باشد.

طاهری ادامه داد: طبیعی است که مخاطب امروزی که نسل جوان و نوجوان بوده و با انواع محتواهای سر و کار دارد هیچ‌گاه محتواهای قدیمی و تکراری را نخواهند پذیرفت؛ در حالی که ممکن است هیچ محتوای جدیدی در این عرصه نبینیم.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود از محتواسازان و برنامه‌سازان کمک گرفته و حتی در کالبد آموزش‌های نمازی در نظام آموزشی از این محتواها کمک بگیریم تا نسل امروزی به تناسب اهمیتی که برای تولید این محتواها قائل شدیم به این سمت گرایش پیدا کنند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: طبیعی است اگر ما در این حوزه کوتاه آمدیم ذهن جوان و نوجوان را محتواهای پر از رنگ و لعاب امروزی که شاید درست هم نباشد پر خواهد کرد و آن زمان که تمام زندگی‌شان را این محتواها بگیرد نخواهیم توانست کاری از پیش بریم.

طاهری ادامه داد: توجه به نماز یک فرهنگ است که نباید از زندگیمان جدا شود که اگر جدا شد توجه به خداوند نیز کم کم در زندگی فرزندانمان به فراموشی سپرده می‌شود؛ باید با سلیقه این نسل آنان را به سمت حقیقت‌ها سوق دهیم در غیر این صورت موفق نخواهیم بود.

وی در پایان یادآور شد: نظام آموزشی ما و محتواهای مجازی ما اکنون آن چنان که باید به این حوزه نپرداخته‌اند؛ تلاش‌هایی صورت گرفته اما کافی نیست چراکه باید با زبان نسل امروز با آنان سخن بگوییم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا