اخبارکرمان

جلسه آموزش همگانی نماز ویژه بانوان خانه دار در رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان ، جلسه آموزش همگانی نماز ویژه بانوان خانه‌دار در مسجد امام حسن علیه السلام روز چهارشنبه هشتم آذر ماه در  محله مصطفی خمینی رفسنجان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز به سخنرانی با موضوع راه های جذب فرزندان به نماز ،شیوه الگو یی والدین و اینکه با رفتار نیکو به تربیت فرزندان پرداخت.

وی گفت: برای آموزش و جذب فرزندان به نماز، روش های گوناگونی وجود دارد که می توان به فراخور سن و وضع روحی آنها را به کار گرفت. در این میان، نقش الگویی ارشادگران اهمیت ویژه ای دارد، به یقین، در میان الگوها نقش پدر و مادر از همه مؤثرتر است. والدین نخستین و اثرگذارترین الگوی عملی فرزندان هستند، بیشترین زمان را با آنان می گذرانند و بیشترین نقش را در شکل گیری شخصیت فرزندان دارند. به همین دلیل، فرزندان همواره در حال همانندسازی از رفتار والدین خود هستند.

حسینی در ادامه تشریح کرد: به هر حال، والدین برای آنکه الگوی شایسته و نیکوی فرزندان باشند، باید عامل به نماز باشند؛ دانش و منش تربیتی داشته باشند و در آموزش احکام و معارف نماز کوشا باشند. پدر و مادری که خود عامل به نماز نیست و در رویارویی با هر یک از اموری که ذکر شد، امور مادی را بر نماز مقدم می شمارد و نماز را به تأخیر می اندازد یا در اقامه نماز و یادگیری آن خود سهل انگاری می کند، نمی تواند الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشد و نباید از آنها انتظار داشت که فرزندانی نمازخوان داشته باشند.

دبیر ستاد اقامه نماز در پایان خواستار اهمیت دادن هرچه بیشتر والدین به نماز شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا