اخبارقزوین

کارکنان بخش دولتی در نماز باید الگوی سایر بخش ها باشند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز در مراسمی که به‌منظور تجلیل از خادمان، فعالان نماز و فرزندان همکار در سن تکلیف مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد در روز شنبه مورخ بیست و هفتم آبان ماه حضور یافت.

در ابتدای جلسه رئیس مدیریت درمان گفت: یکی از نقش‌های نماز، بازدارندگی آن از گناه است و در ادارات این گناهان در مثال‌هایی مانند انجام ندادن کار های ارباب‌رجوع و… نمایان می‌شود، ولی در این اداره با توجه به اینکه بیشتر کارکنان در نماز جماعت اول وقت شرکت می‌کنند، شاهد این هستیم که نماز توانسته است اثر خود را بر این اداره بگذارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی با قرائت دعای فرج و تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زینب (س) به بانوان حاضر در جلسه و ضمن محکومیت حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی از زحمات رئیس این سازمان تشکر کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز عنوان کرد: با عنایت به نامه حضرت علی (ع) به محمد ابن ابی بکر مبنی بر اینکه معیار ارزیابی نماز است، ما اگر بخواهیم افرادی مانند آیت‌الله بهجت را به جامعه تحویل بدهیم باید به چهار مورد که عبارت‌اند از تبلیغ، ترویج، آموزش و تعمیق توجه کنیم که بخشی از موارد گفته‌شده به صداوسیما هم مربوط می‌شود تا بتوانیم کیفیت آموزش نماز را بالا ببریم.

وی ادامه داد: با توجه به تفاهم‌نامه امضاشده توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی و وجود زمینه مناسب در بیمارستان‌ها، اولین خواسته ستاد، تبلیغ نماز در بیمارستان‌ها است و فلسفه ارسال پیامبران الهی توسط خدا در اولین گام همین تبلیغ است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی اظهار کرد: در بیمارستان‌ها باید مسائلی مانند کمبود خاک یا سنگ تیمم و نبود تجهیزات اقامه نماز برای بیمارانی که قادر به راه رفتن نیستند و یا فاصله داشتن نمازخانه‌ها با درمانگاه‌ها که این مشکل به‌تنهایی باعث اختلال درروند درمان می‌شود، حل شوند.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: سومین خواسته این است که مانند طرح سلامت معنوی، کادر بهداشت و درمان با ارسال اساتیدی از قم در بخش احکام، نحوه صحیح وضو گرفتن و نمازخواندن توانمند شوند و کلاس‌ها هم به‌صورت ضمن خدمت باشند تا کوچک‌ترین خللی به امر درمان وارد نشود.

موسوی تأکید کرد: از تمامی کارکنان می‌خواهم زمانی که اذان زده می‌شود، جمله شهید رجایی که می‌گوید: الآن خدا پشت خط است، تلفن خدا زنگ می‌زند، وقت اذان است را سرلوحه کار خود قرار دهند. کارکنان باید طوری رفتار کنند زمانی که فردی در وقت اذان وارد اداره می‌شود متوجه شود که این اداره رنگ و بوی حضرت علی (ع) و امام جعفر صادق (ع) را به خود گرفته است.

در پایان با مدیحه‌سرایی به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری (س) از خادمان، فعالان نماز و فرزندان همکار تجلیل شد.

کارکنان بخش دولتی در نماز باید الگوی سایر بخش ها باشند

کارکنان بخش دولتی در نماز باید الگوی سایر بخش ها باشند

کارکنان بخش دولتی در نماز باید الگوی سایر بخش ها باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا