اخبارقممجمع خیرین مسجدساز

مسجد صاحب‌الزمان(عج) روستای قاشقابلاغ قم در مهرماه افتتاح می‌شود

دبیر مجمع خیرین مسجدساز قم در حاشیه بازدید از مسجد صاحب الزمان(عج) روستای قاشقابلاغ از افتتاح این مسجد در مهرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز و دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان، صبح جمعه بیست و هفتم مردادماه، به همراه خیر و مهندسین پروژه از مسجد در حال احداث صاحب الزمان(عج) روستای قاشقابلاغ بازدید کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در نشستی صمیمی با اهالی روستا به تشریح جایگاه مسجد پرداخت و گفت: نظر به آیات و روایات، مسجد، خانه امن الهی و دور کننده بلایا و جذب کننده نعمات است.

وی در ادامه به قداست مساجد اشاره کرد و گفت: محبوب ترین اماکن نزد خداوند مساجد هستند و از این رو پاداش هرکس که در مساجد حضور می‌یابد دخول در بهشت و دفع بلا است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه به روایاتی از ائمه اطهار اشاره و خاطر نشان کرد: خداوند هرکس را دوست بدارد، افتخار خدمت گزاری به مسجد را به او عنایت می کند.

ایشان در ادامه به بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: هرکس قدمی به سوی یکی از مساجد خداوند بردارد تا بازگشت به منزل،‌ برای هر قدمش ثواب ده حسنه، رفع ده خطا از لغزش هایش و ترفیع ده درجه در پیشگاه خداوند متعال ثبت می‌شود.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان در ادامه به سازه این مسجد اشاره کرد و گفت:‌ ساختار این مسجد به نحوی طراحی و اجرا شده است که اگر در آینده با گسترش روستا روبرو شدیم، احداث طبقات فوقانی نیز قابل اجرا باشد.

وی در ادامه به تشکیل هیات امنا و نحوه نگهداری از این مسجد اشاره کرد و گفت: مهندس بیات مهندس پروژه به جهت تخصص یکی از اعضا هیات امنای این مسجد خواهد بود و مابقی اعضا از اهالی روستا خواهند بود.

حجت الاسلام عرب‌پور در ادامه به مراسم افتتاحیه و بهره برداری از این مسجد اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده این مسجد در مهرماه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و اولین نماز با حضور یکی از آیات عظام و مسئولین استانی در این مسجد اقامه خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر خیر مسجدساز نیز در پایان ضمن تقدیر از اهالی روستا، از دبیر مجمع خیرین مسجدساز و مهندسین تقدیر کرد و گفت: پیگیری‌ها و اقدامات به موقع موجب شد تا پروژه احداث این مسجد با سرعت قابل قبولی پیش برودو آماده اقامه نماز اهالی شود.

افتتاح مسجد صاحب‌الزمان(عج) روستای قاشقابلاغ قم در مهرماه افتتاح مسجد صاحب‌الزمان(عج) روستای قاشقابلاغ قم در مهرماه افتتاح مسجد صاحب‌الزمان(عج) روستای قاشقابلاغ قم در مهرماه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا