اخبارقزوین

نماز عید فطر در قزوین اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قزوین، مردم مؤمن قزوین صبح امروز چهارشنبه مورخ بیست و دوم فروردین نماز عید فطر را به امامت آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در میدان سرداران روبه‌روی ساختمان استانداری اقامه کردند.

در سایر شهرها و روستاهای استان قزوین هم مردم به مساجد و بقاع متبرکه رفته و نماز این عید سعید را به‌جا آوردند.

امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های نماز عید سعید فطر گفت: امسال سال پیشرفت جبهه مقاومت بود و به همان نسبت دشمنان ما سال بد، سیاه و شکست داشتند چرا که کشتن مردم مظلوم با هواپیما نشانه پیروزی نیست بلکه عین شکست است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی اظهار کرد: امیرالمؤمنین (ع) در یکی از خطبه‌های نماز عید فطرشان کلماتی را فرمودند که خیلی احتیاج داریم این کلمات را بشنویم، حضرت فرمودند ای مردم، امروز روز جایزه دادن به آدم‌های خوب و روز خسارت آدم‌های نااهل است، آن‌هایی که به نماز می‌آیند، آمده‌اند که با دلی آرام و روح امیدوار و بانشاط جایزه‌شان را بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: حضرت در ادامه فرمود امروز خیلی به روز قیامت و روز حشر شباهت دارد، وقتی از خانه‌هایتان به سمت محل برگزاری نماز خارج می‌شوید، به یاد بیاورید آن زمانی را که از قبرها برای حساب‌وکتاب در محضر خدا بیرون می‌آیید، وقتی در محل نماز وقوف می‌کنید، زمانی را به یاد بیاورید که قیامت برپا شده و شما با پرونده اعمالتان در نزد خدای متعال حاضرشده‌اید.

وی گفت: حضرت در ادامه فرمود وقتی بعد از پایان نماز به خانه‌هایتان برمی‌گردید، به یاد بیاورید زمانی را که بعد از حساب‌وکتاب خدا به شما می‌فرماید حالا به بهشت بروید، ان‌شاءالله همین اتفاق برای همه ما بیفتد و مشمول غفران و رحمت الهی باشیم.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: حضرت در ادامه فرمود، ای بندگان خوب خدا، کمترین چیزی که در آخر ماه رمضان خدا به روزه‌داران زن و مرد عنایت می‌کند این است که به آن‌ها می‌فرماید، بشارت باد بر شما که هر چه گناه در گذشته داشتید، اگر حق‌الناس نباشد بخشیده شد، حال بروید آماده شوید از نو بندگی خدا را در حد اعلا در زندگی‌تان داشته باشید، خدا شما را صاف و پاک کرد، دیگر نگذارید صفحه سفید و نورانی دل شما به بدی، گناه و ظلم آلوده شود.

وی با بیان اینکه هرسال گرایش جوانان و مردم به دین بیشتر می‌شود، گفت: ما خیلی باید سپاسگزار خدا باشیم به‌خاطر این گرایشی که جوانان ما به نماز، مسجد و دین دارند، امروز جامعه ما با گذشته خیلی فرق کرده است، اکنون جوانان ما خیلی با قرآن انس گرفته‌اند، مبادا تصور کنیم مردم و جوانان از دین روی‌گردان شده‌اند، در گذشته چند حافظ قرآن داشتیم؟ چند قرآن‌شناس داشتیم؟ چند جلسه قرآنی در شهر ما وجود داشت؟ امروز این مسائل خیلی بیشتر شده و خدا لطفش را در حق مردم ما زیاد کرده و جوانان، نوجوانان، دختران و پسران ما به‌سوی قرآن سوق پیداکرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: رهبر حکیم انقلاب امسال را سال جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری کردند، مسئولان ما پای این کار هستند و تمایل دارند در این زمینه جدی باشند.

وی افزود: پس بین ما و مسئولان عهد و پیمانی در این نماز عید فطر بسته می‌شود که اگر تولیدکننده‌ها در عرصه‌های مختلف مانند کشاورزی، صنعت، صنایع خانگی و تولید علم به مسئولان مراجعه کردند، مسئولان با برادری و محبت از آن‌ها استقبال و حمایت کنند و با سرعت و شتاب کار آن‌ها را انجام دهند.

خطیب نماز عید فطر ادامه داد: امسال سال استقامت، اقتدار، عظمت و قدرت همه جبهه مقاومت است و امسال سال پیشرفت جبهه مقاومت بود و به همان نسبت دشمنان ما سال بد، سیاه و شکست داشتند چرا که کشتن مردم مظلوم نشانه پیروزی نیست بلکه عین شکست است.

وی گفت: اختلاف در رژیم صهیونیستی یک شکست است، مهاجرت معکوس در رژیم صهیونیستی یک شکست است، نفرت و انزجار بین‌المللی از رژیم صهیونیستی و دشمنان یک شکست است، آن‌ها از هر سو دچار شکست می‌شوند و جبهه مقاومت هرروز مقتدرتر و در حال پیشرفت است و خدا را برای این توفیقات شکرگزار هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا