اخبارقزوین

جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قزوین با ریاست فرماندار شهرستان قزوین و با حضور موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان در روز یکشنبه مورخه بیستم شهریور ماه در سالن جلسات فرمانداری قزوین برگزار شد.

در ابتدای جلسه نجفی معاون فرماندار گفت: چه کاری باید انجام دهیم که نماز از مظلومیت بیرون بیاید؟

نجفی در ادامه عنوان کرد: باید نماز در دستگاه‌های اجرایی نهادینه بشود و این یک کار دلی است و وجه قانونی دارد. خیلی تلاش‌های زیادی برای اقامه نماز استان توسط ستاد اقامه نماز صورت‌گرفته است و باید منجر به یک شرایطی بشود که رنگ بوی نماز در دستگاه‌های اجرایی رنگ‌وبوی خدایی بگیرد.

جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان قزوین برگزار شد

و در ادامه موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام و رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی و امام رضا علیه السلام و تقدیر و تشکر از برگزاری تشکیل جلسه گفت: شورای اقامه نماز مصوبه دستورالعملی است که حاج‌آقای قرائتی و وزیر کشور تفاهم کرده و دستور دادند که در استان‌ها و شهرستان‌ها شورای اقامه نماز تشکیل شود.

وی گفت: در استان رئیس شورای اقامه نماز استاندار و در شهرستان فرماندار می‌باشد و اعضای این جلسه رؤسای دستگاه‌های اجرایی هستند و احکام جلسه را رئیس جلسه صادر می‌کند و مصوبات جلسه شورای اقامه نماز لازم‌الاجرا است که باید اجرا شود.

موسوی بیان کرد: من بارها در شورای اقامه نماز استان عنوان کردم که شما در استان کارهای سختی مانند امنیت، آب، گاز، برق، درمان و غیره را اداره می‌کنید و نماز در مقابل آن‌ها سخت نیست که در قسمت نماز هم اگر همت کنیم به‌ خوبی و به‌ آسانی انجام می شود و چون با فطرت انسان هم سازوکاری دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز از فرماندار و رئیس جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قزوین درخواست کرد احکام اعضای شورا را صادر کرده و تشکیل جلسات شورای اقامه نماز در هر فصل را به‌صورت منظم برگزار شود و عنوان کرد: طبق آیین‌نامه اعزام ائمه جماعات به دستگاه‌های اجرایی به‌ عهده سازمان تبلیغات اسلامی است.

موسوی تأکید کرد: اگر ما می‌خواهیم نماز اقامه شود خودمان و روسای دستگاههای اجرایی باید در وقت نماز در نمازخانه حضور داشته باشیم مشکل اصلی ما همین است که رؤسای ما همه مدعی هستند و در اول وقت نماز می‌گویند کار داریم کاری که در وقت نماز انجام شود برکت ندارد کاری که بی‌برکت باشد فایده ندارد به فرموده‌ شهید رجایی به نماز نگویید کار دارم به‌کار بگویید وقت نماز است.

در پایان فرماندار آقای اسلامی صدر فرماندار شهرستان قزوین گفت: اگر الان در جامعه یا اداره مشکلاتی وجود دارد ریشه آن در اقامه نماز است مدیران باید به نماز به عنوان فرصتی نگاه کنند که برای حل مشکلات می‌توانند به آن تمسک جویند اگر امروز در بعضی مسائل مانند حجاب و مسائل اخلاقی مشکلاتی وجود دارد یقیناً در سال‌های گذشته نسبت به نماز کوتاهی کرده‌ایم.

جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا